Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hamile mi

Eray Cetin

Yeni Üye
Arkadaşlar forumda yeniyim o yüzden doğru yere mi yazdım konuyu bilmiyorum ama neyse uzatmiyatım yaklaşık 2 yıldır beslediğim çiftim var son 4-5 gündür birbirlerine ilgileri ve yuvaya ilgileri arttı önceden dışını kemşrirdi yuvalığın daha sonra içerisin kemirmeye başladı erkek de yuvalığın önünde kafasını uzatıyodu kur yapıyordu çifteştiklerini görmedim bayram ziyaretine gitmiştim fikirlerinizi bekliyorum

Ekli dosyalar

• 20180822_181117.jpg
    20180822_181117.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 107
  • 20180822_181205.jpg
    20180822_181205.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 95
  • 20180822_181107.jpg
    20180822_181107.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 84
  • 20180822_181134.jpg
    20180822_181134.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 78
2 tio vereyim, kanatlar yanlara düşer, dışkı da 1tl kadar olursa 2, 3 güne yumurtlar. Duruş itibarı ile beli kırılmamış gibi dişinin, yumurta olunca kuyruğun başladığı yer iyice aşağı iniyor ve kuyruk pıt pıt atıyor. İnşallah tez zamanda sağlıklı yavrular alırsın. İyi bayramlar

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 tio vereyim, kanatlar yanlara düşer, dışkı da 1tl kadar olursa 2, 3 güne yumurtlar. Duruş itibarı ile beli kırılmamış gibi dişinin, yumurta olunca kuyruğun başladığı yer iyice aşağı iniyor ve kuyruk pıt pıt atıyor. İnşallah tez zamanda sağlıklı yavrular alırsın. İyi bayramlar

Çiftkeştiği andan itibaren mi kanadı düşüyor yoksa 1-2 güne mi

Kuyruğu aşağı yukarı oluyordu

Ve agresif di erkeğe karşı

Yumurta oluşmaya başlayınca, birde kuş kumu, Quick yada vitte molen marka tuz gibi oluyor, kullanın. Kalamar kemiği ve kum her zaman kafeste olsun.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yumurta oluşmaya başlayınca, birde kuş kumu, Quick yada vitte molen marka tuz gibi oluyor, kullanın. Kalamar kemiği ve kum her zaman kafeste olsun.

Kuş kumu var kalamar kemiği alıcam anlattıklarıma göre bebiş gelir mi yada fotoğraflara göre

Çiftleşme olduysa 8-14 gün içinde yumurta gelir. Darısı sizin başınıza. Umarım yavru alırsınız. Hobici için yavru demek aşk demek. Ondan güzeli yok.
20180521_121643.jpeg
20180519_085358.jpeg
20180519_085418.jpeg

Çiftleşme olduysa 8-14 gün içinde yumurta gelir. Darısı sizin başınıza. Umarım yavru alırsınız. Hobici için yavru demek aşk demek. Ondan güzeli yok. Ekli dosyayı görüntüle 28088Ekli dosyayı görüntüle 28089Ekli dosyayı görüntüle 28090

Son sorularım

Ben yuvalığa talaş koymadım yada onun gibi bir şey p
Çiftleşme olduysa 8-14 gün içinde yumurta gelir. Darısı sizin başınıza. Umarım yavru alırsınız. Hobici için yavru demek aşk demek. Ondan güzeli yok. Ekli dosyayı görüntüle 28088Ekli dosyayı görüntüle 28089Ekli dosyayı görüntüle 28090

Son sorularım

Talaş vb koymadım petshopcu gerek yok dedi sence gerekir mi koysam yuvalık tan uzaklaşır mı

Bide Antalya dayım balkon da iken çok mutlu oluyorlar balkona gelince değişiyorlar bi ilgi artıyor balkonda korna sesleri aniden geliyor bazen sıkıntı yaratır mı yoksa odaya mı koyayım

Son sorularım

Ben yuvalığa talaş koymadım yada onun gibi bir şey p

Son sorularım

Talaş vb koymadım petshopcu gerek yok dedi sence gerekir mi koysam yuvalık tan uzaklaşır mı

Bide Antalya dayım balkon da iken çok mutlu oluyorlar balkona gelince değişiyorlar bi ilgi artıyor balkonda korna sesleri aniden geliyor bazen sıkıntı yaratır mı yoksa odaya mı koyayım
Yuvalık malzemesi koymazsan yavrular çarpık bacak olur yumurtalar kuş yuvaya girer çıkarken kırılır

Sabit yerine koymak daha iyi olur bence. Yer değişikliği yapmak canları strese sokar. Her zaman duracakları yere alın. Yuvalığıda benim gönderdiğim fotoğraflardaki gibi plastik folluklu 19/21/23cm ebatlarında alın. Keza yumurta 3 olur 10 olur Allah bilir. Yuvalık büyük olsun kuşlar sağlıklı olsun. Plastik folluğu 2 tane alın. Birde kuşları çok rahatsız etmeyin. Yokmuş gibi davranın. Birşey çok isteyince olmuyor, sabredin bence yumurta çok yakın.

Benmi yanlis goruyorum kusun beli kirilmis bana gore ayrica gotude sismis eger yaglanma degilse bence bu kusta yumurta var

Arkadaşlar yardım acil dişi kuşum yuvalığa girdi 15 dk önce oturmuş gibi duruyor fazla bakamadım rahatsız olmasın diye ama kuyruğunun havada olduğunu gördüm sizce ne yapmalıyım

Merhaba Eray kardeşim yaşınızı öğrenebilir miyim?

Tamamdır. Yuvalığın kapağını artık açma, kuş strese girip kırabilir. 2 gün sonra 1 yumurta daha yapacak. 1 gün ara ile yumurta yapacak. Sayısı belli olmaz. Genelde 5 oluyor. 20 gün sonra yani 15 Eylül de yavru çıkacaktır.

A
Tamamdır. Yuvalığın kapağını artık açma, kuş strese girip kırabilir. 2 gün sonra 1 yumurta daha yapacak. 1 gün ara ile yumurta yapacak. Sayısı belli olmaz. Genelde 5 oluyor. 20 gün sonra yani 15 Eylül de yavru çıkacaktır.

Abi folluk alacam da koysam strese girer mi kuş

Abi bide ilk yumurtası ya çıkmazsa atalım mı dediğin tarihe kadar

Hiçbir şey atma. Çiftleşme varsa allahın izni ile dolu çıkar hepsi. Dediğim gibi dişi kuş 2 ya da 3. Yumurtadan sonra yuvalıktan çıkmayacak. Hep üstünde oturacak, yumurtaları ısıtıp yavru oluşmasını sağlayacak.