Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hasta mı ? Ne yapmalıyım ?

63cicikus63

Yeni Üye
8 aylık erkek bir muhabbet kuşum var ve son zamanlarda;
- yemeğini kusup geri yiyor
- kuyruğu titriyor ( ilk geldiğinde de bu durum vardı ancak daha çok titriyor )
- hareketli olduğu zamanlarda oluyor ama eskisine göre daha durgun
- daha sık tüy döküyor
- ağzını açıp kapatıyor ( bu durumda küçüklüğünden beri var )
- ishal olabilir resmini paylaşacağım

multi vitaminlere ek olarak mineral , astım damlaları aldım arada bir suyuna biraz sirke ilave ediyorum nedendir ne yapmalıyım ?

https://i.hizliresim.com/VDnXgZ.jpg
https://i.hizliresim.com/6NVqn9.jpg

Evet kuş ishal.
Kuşunuz erkek mi? Kusmayı belki o yüzden yapıyordur. Çevrenizde hangi anlayan veteriner varsa götürün. Hava akımına dikkat edin cereyanda maruz kalmasın.

Ha varmış ishal.Bi süre sebze meyve vermeyin dal darı alın 2 tl mi ne kuyruğuda ya korludan ya da üşüm bi sıkıntı olmaz ama ishal geçene kadar meyve sebze vermeyin allah şifa versin.

Kardeş ishali gitmiş gibi poposunda dışkı falan ıslaklık yok kusması kızışmış yanınna eğer durumun varsa dişi at masallah kuşun çok güzel.

Kur isteme anlamındaysa evet o tür şeylerde bulunuyor ishalinde onunla alakalı olabilme ihtimali var mıdır ?
Hayır onunla ilgili değil. Kafesde ızgara var mı? İshal genellikle soğukla ilgili olabiliyor cereyanda kaldı mı? Veya yediği besinlerle alakalı.

Hayır onunla ilgili değil. Kafesde ızgara var mı? İshal genellikle soğukla ilgili olabiliyor cereyanda kaldı mı? Veya yediği besinlerle alakalı.
Evet ızgara var ancak sıcaklığı normal kaldırmalı mıyım sizce ? cereyanda kalmasın diye sürekli dikkat ediyorum 2-3 kere boşluğuma geldiği zaman vantilatörün önünden uçmuştu bununla alakalı olabilir mi ?

Kardeş ishali gitmiş gibi poposunda dışkı falan ıslaklık yok kusması kızışmış yanınna eğer durumun varsa dişi at masallah kuşun çok güzel.
Zaten bir eş almayı planlıyordum demek daha aceleye gelecek :) teşekkürler

Evet ızgara var ancak sıcaklığı normal kaldırmalı mıyım sizce ? cereyanda kalmasın diye sürekli dikkat ediyorum 2-3 kere boşluğuma geldiği zaman vantilatörün önünden uçmuştu bununla alakalı olabilir mi ?

Zaten bir eş almayı planlıyordum demek daha aceleye gelecek :) teşekkürler

Maruz kaldıysa evet olabilir. Izgarayı kaldırmayın olması gerekiyor zaten. Yem olarak daldarı verin toplasın kendini.

İshal dışında herhangi bir sorun görebiliyor musunuz ? Başka bir şeye ayrıyetten önlem almalı mıyım ?

Soğuk almış olabilir. Günlük taze meyvesini eksik etmeyin. Suyuna arada üç dört damla limon damlatabilirsinşz.

Arkadaslar benim cift olarak kusum var yuvaligi taktigimdan beri disi sürekli uyuyor.hastami nedir yuvalikla alakalimi anlamadim

Geri