Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hasta mı yoksa tüy dökümünde mi?

browniesmom

Yeni Üye
Herkese merhaba, 2 yaşında ki kuşum yaklaşık 1 haftadır çok fazla uyuyor ve sadece günde 1-2 kelime söylüyor ya da bir kaç defa ötüyor ardından gün boyu sessizlik içerisinde. Yemek yeme ya da su içme sıklığı hala eskiden olduğu sıklıkta hiç bir sorun yok. 1 hafta önce dışkısında sindirilmemiş yemler vardı ancak bu sorunu kuş kumu takviyesi ile çözdüm. Yine de uyuması ve sessizliği bir türlü geçmedi, kafa bölgesinde yeni çıkan bir çok tüy görünüyor ve her fırsatta da bize kaşıttırıyor o bölgeleri bu nedenle de bir hastalığı mı var yoksa tüye girdiği için mi böyle yapıyor anlayamadım ve çok endişeliyim. Daha önce hiç bir tüy dökümünde böyle yapmamıştı o yüzden anlayamıyorum. Bilgisi olan birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim. Herkese iyi forumlar...

Forumda yazılanlara göre tüy döneminde halsizlik söz konusu olabiliyor bu süreci b vitamini ( Röhnfried bt amin forte B tavsiye ediliyor ) ya da az miktar yulaf ile destekleyebilirsiniz.

Forumda yazılanlara göre tüy döneminde halsizlik söz konusu olabiliyor bu süreci b vitamini ( Röhnfried bt amin forte B tavsiye ediliyor ) ya da az miktar yulaf ile destekleyebilirsiniz.
Çok teşekkürler içim rahatladı, b vitamini takviyesine başlamıştım ama yulaf konusunda bilgim yoktu ona da başlayayım tekrardan saolun 🙏

Geri