Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hasta mı

Omercan2172

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar En fazla 1 aylık yavru bir muhabbet kuşum var 4 gündür benimle ilk 2 gün kabuksuz yemle besledim. 2 gündür kabuklu yemi kırmaya alışsın diye veriyorum ama çoğunu kırmadan yutuyor kendini kabuklu yemle doyuruyor nerdeyse. 1-2 saattir devamlı ağzını açıp kapatıyor göğsü de şişiyor ve kuyruğu da aşağı yukarı hareket ediyor ve ağzını açıp baktığında dili de aşağı yukarı hareket ediyor hasta mı acaba neden böyle yapıyor kabuklu yemden mi kaynaklanıyor

Ekli dosyalar

• E22E1D47-37FB-43E8-94FE-986ECBEBD9E6.jpeg
    E22E1D47-37FB-43E8-94FE-986ECBEBD9E6.jpeg
    931.8 KB · Görüntüleme: 15
  • 849ED985-7439-4912-AA43-DB5AD257821D.jpeg
    849ED985-7439-4912-AA43-DB5AD257821D.jpeg
    887.2 KB · Görüntüleme: 15
Merhaba arkadaşlar En fazla 1 aylık yavru bir muhabbet kuşum var 4 gündür benimle ilk 2 gün kabuksuz yemle besledim. 2 gündür kabuklu yemi kırmaya alışsın diye veriyorum ama çoğunu kırmadan yutuyor kendini kabuklu yemle doyuruyor nerdeyse. 1-2 saattir devamlı ağzını açıp kapatıyor göğsü de şişiyor ve kuyruğu da aşağı yukarı hareket ediyor ve ağzını açıp baktığında dili de aşağı yukarı hareket ediyor hasta mı acaba neden böyle yapıyor kabuklu yemden mi kaynaklanıyor
Siz darıyı alana kadar kabuksuz verin gene, öyle yuttuğu için olabilir emin değilim.O hareketi yaparken video çekip atarsanız arkadaşlar değerlendirir.

İnterntten araştırdım kuyrukları Aşağı yukarı hareket ediyorsa nefes alma zorluğu yaşıyorlar diye bişey gördüm inşallah öyle değildir
Evet genelde solunum problemlerinde oluyor böyle ama buna sebep olacak bir durum olmamıştır sanırım üşütme,cereyanda kalma gibi.Ya da durduk yere oluyor mu bilmiyorum. @Recai @kayıbeyi1453 @ADRIAN

Bu sabah sadece çok az ıslattım ama hiçbir şekilde rüzgar falan yemedi hemen kuruttum zaten
Anladım ondan bişey olmaz, durduğu yerin havası tozlu dumanlı falan da değil halbuki birden neden oldu acaba?Siz dediğim gibi video atmaya çalışın arkadaşlar daha iyi yorum yapar o şekilde.

Anladım ondan bişey olmaz, durduğu yerin havası tozlu dumanlı falan da değil halbuki birden neden oldu acaba?Siz dediğim gibi video atmaya çalışın arkadaşlar daha iyi yorum yapar o şekilde.
Nasıl video atacağım dosya ekle kısmından sadece fotoğraflar gözüküyor

Kuş üşüttüğünden dolayı da Olabilr. 2,3 gün vitamin verin şimdilik. Birde kuşun videosunu atarmısınız, kuyruk sallamasını görelim
Üşütmesi söz konusu olamaz hiçbir şekilde cereyanda kalmadı oda sıcaklığı da gayet sıcak uyurken zaten örtüyle sarıyorum Kuşu sonra uyuyor ben bakayım video atabilirsem atacağım

Üşütmesi söz konusu olamaz hiçbir şekilde cereyanda kalmadı oda sıcaklığı da gayet sıcak uyurken zaten örtüyle sarıyorum Kuşu sonra uyuyor ben bakayım video atabilirsem atacağım
Tamam video atın bakalım

Ne düşünüyorsunuz arkadaşlar endişe edecek Birşey yoktur umarım

Arkadaşlar durum kötüye gidiyor acı çekiyor gibi evde yapabileceğim bir tedavi yöntemi yok mudur? Söylemek istemiyorum ama içimde kötü bi his var inşallah ölmez

Arkadaşlar durum kötüye gidiyor acı çekiyor gibi evde yapabileceğim bir tedavi yöntemi yok mudur? Söylemek istemiyorum ama içimde kötü bi his var inşallah ölmez
Acil nöbetçi eczaneye gidin ve dediğim ilaçları temin etmeye çalışın. Kuşun durumu kötü.

Acil nöbetçi eczaneye gidin ve dediğim ilaçları temin etmeye çalışın. Kuşun durumu kötü.
Eczane aviastım diye bi ilaç verdi orda da 2 damla verdik kuşumuza tadı biraz kötüydü galiba ama şuan evdeyiz çok şükür kuşun durumu iyi. En kötü günü bugün olur inşlah sizlere de çok teşekkür ederim

Geri