Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hasta mı?

Kerem Çatma

Yeni Üye
Muhabbet kuşum kafesinden çıkarmıştım,ilk oynadık ettik sonra sürekli kafasını sallamaya başladı bir yandan hapşurup bir yandan kafasını sallıyordu 2,3 dakika devam etti su verme ye çalıştım içmedi en sevdiği yiyecek havucu verdim onu da yemedi şimdi ötüyor kendisini temizliyor ama yeni ağızına alıp kırmadan atıyor

Şu an kafese koydum kafasını sırtına gömmüş uyuyor. Ama az önce yine yemi ağzına alıp çıkarttı. Kuşum 1 senelik 9-10 aydır da bende

Muhabbet kuşum kafesinden çıkarmıştım,ilk oynadık ettik sonra sürekli kafasını sallamaya başladı bir yandan hapşurup bir yandan kafasını sallıyordu 2,3 dakika devam etti su verme ye çalıştım içmedi en sevdiği yiyecek havucu verdim onu da yemedi şimdi ötüyor kendisini temizliyor ama yeni ağızına alıp kırmadan atıyor
Burnuna toz, tüy kaçmış olabilir belki.
Onu atmak için de hapşırıp kafa sallamıştır, benim kuşum da yapıyor bazen.
Hapşırık krizine girdiyse hâlsiz düşmüştür birkaç dakika.

Burnuna toz, tüy kaçmış olabilir belki.
Onu atmak için de hapşırıp kafa sallamıştır, benim kuşum da yapıyor bazen.
Hapşırık krizine girdiyse hâlsiz düşmüştür birkaç dakika.
Evet dediğiniz gibi oldu o tık tık hapşurmaları sık sık oluyor ama ben de sizin gibi diyip geçiyorum baya bir süre kafasını sallayıp onu yaptı ve omzuma uçmaya çalıştığında ise omuzumu bulamadı,şimdi uyuyup uyanıyor kafesine koydum gözlemlemek için

Evet dediğiniz gibi oldu o tık tık hapşurmaları sık sık oluyor ama ben de sizin gibi diyip geçiyorum baya bir süre kafasını sallayıp onu yaptı ve omzuma uçmaya çalıştığında ise omuzumu bulamadı,şimdi uyuyup uyanıyor kafesine koydum gözlemlemek için
Benim kuşum yaklaşık 2 yıldır arada bir hapşırıyor.
Hapşırık krizine giriyor, art arda 10-15 kez hapşırmışlığı var.
Zamanında bunu araştırdım, veterinere de götürdüm ama ne çözüm bulabildim ne de bu durumdan kurtulabildim. Hatta forumda bu soruna sahip başka besleyiciler de görmüştüm.
Bu sanırım ilerleyici bir hastalık değil de alerji gibi bir şey, artık normal karşılıyorum.
Eğer sizinki de öyleyse sorun yoktur.
Zaten çok hassas oldukları için en ufak toz bile hapşırtabiliyor, sonrasında da bir süre hâlsiz düşüyor çok hapşırdığı için.
Tabii yine de gözlemleyin başka sorunlar var mı diye...

Benim kuşum yaklaşık 2 yıldır arada bir hapşırıyor.
Hapşırık krizine giriyor, art arda 10-15 kez hapşırmışlığı var.
Zamanında bunu araştırdım, veterinere de götürdüm ama ne çözüm bulabildim ne de bu durumdan kurtulabildim. Hatta forumda bu soruna sahip başka besleyiciler de görmüştüm.
Bu sanırım ilerleyici bir hastalık değil de alerji gibi bir şey, artık normal karşılıyorum.
Eğer sizinki de öyleyse sorun yoktur.
Zaten çok hassas oldukları için en ufak toz bile hapşırtabiliyor, sonrasında da bir süre hâlsiz düşüyor çok hapşırdığı için.
Tabii yine de gözlemleyin başka sorunlar var mı diye...
Öneriniz için teşekkür ederim aynı durum benim kuşumda da var bende sizin gibi düşünüyorum ama bu durumdan sonra,hem halsizlik hem de yemliğine girip yemi karıştırıyor ama yemiyor normalde çok obur bir kuş

Öneriniz için teşekkür ederim aynı durum benim kuşumda da var bende sizin gibi düşünüyorum ama bu durumdan sonra,hem halsizlik hem de yemliğine girip yemi karıştırıyor ama yemiyor normalde çok obur bir kuş
🤔 Aç olmadığı hâlde yemlik başında vakit geçiriyordur belki, uzun süre aç kalıyor mu diye bakın.
Hâlsizlik, yem yememe uzun sürerse başka sorun da olabilir bilemedim.
Forumdaki bilgili üyeler farklı bir şeyler söyleyebilir. 🙂

🤔 Aç olmadığı hâlde yemlik başında vakit geçiriyordur belki, uzun süre aç kalıyor mu diye bakın.
Hâlsizlik, yem yememe uzun sürerse başka sorun da olabilir bilemedim.
Forumdaki bilgili üyeler farklı bir şeyler söyleyebilir. 🙂
Tamamdır,teşekkür ederim

Şu an kafese koydum kafasını sırtına gömmüş uyuyor. Ama az önce yine yemi ağzına alıp çıkarttı. Kuşum 1 senelik 9-10 aydır da bende
@Ahmet TEKKE

Muhabbet kuşum kafesinden çıkarmıştım,ilk oynadık ettik sonra sürekli kafasını sallamaya başladı bir yandan hapşurup bir yandan kafasını sallıyordu 2,3 dakika devam etti su verme ye çalıştım içmedi en sevdiği yiyecek havucu verdim onu da yemedi şimdi ötüyor kendisini temizliyor ama yemi ağızına alıp kırmadan atıyor

@Recai SULAMİS

Geri