Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Hasta Poposu Aşırı Şiş

Tahapd

Yeni Üye
Kuşumun poposu aşırı şişti kendisi dişi kuşum genel olarak hareketsiz bir kuştur bir zamanlar çok fazla yumurtluyordu fakat yavru olmuyordu son 5-6 aydır yumurtlamıyor çiftleşmesine rağmen poposu patlayacak diye korkuyoruz o derecede bir şişlik var fakat aşırı yumuşak bir şişlik yumurta sıkışması olduğunu sanmıyorum acaba yumurta erimesi mi var
-veterinere götürdük ilk şişlik olduğu zamanlar ama okadar şiş değildi bir ilaç yazdı suyuna her gün biraz şırıngayla ekliyorduk bize belki iner ama şişlik durur dedi zaten o zamanlar çok şiş değildi ama şimdi aşırı şiş ve hareket edemiyor ayrıca ilaç bir işe yaramadı lütfen yardımcı olur musunuz evde ve ya hazır alabileceğim bir ilaç var mı

Antibiyotik verin düzelir.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İnsan için olan antibiyotik varsa kazıtın...İlacın beyaz olan kısmı kaplamadır...İçindeki yeşil olan yeri kazıtıp cay kasıgının ucu kadar tam dolu suluga katıp iyice karıstırın ilaç erisin.1 gun kalsın tazeleyin.

Pulcet mide koruyucu degil mi ? Antibiyotik kullanmalısınız...

Evet haklısınız Croxilex koydum pulcet mide hapıymış teşekkür ederim bir kaç hafta ilacını koyacağım

Evet haklısınız Croxilex koydum pulcet mide hapıymış teşekkür ederim bir kaç hafta ilacını koyacağım
2 Gunde 1 ilacsız su koyun...Bu süre içinde saglıklı erkegi ayırın ki bosa ilaclı su icmesin.

Tamamdır yardımınız için çok teşekkür ederim içimize su serpildi adeta

Bir bakalım.2 tane kusu bu sekilde tedavi ettim.Kuslar duzeldi...Sizinkide duzelirse benimde icime su serpilir...

Şuanda 2. gün ve erkek olan muhabbet kuşum çok sağlam enerjik şımarık bir kuştu bugün sesi çıkmıyor kanatları aşırı derecede titriyor gözler kapalı zehirlendi büyük ihtimalle hemen suyunu değiştim normal su koydum içirmeye çalıştım tepki bile vermedi kapağı açtığım gibi normalde çıkardı kaç dakikdır açık çıkmıyor hareket etmiyor birini iyileştircekken ikisinden olacağım

normalde erkek kuşu ayırmam gerekirdi ama başka kafesim olmadığı için mecbur çıkaramamıştım

acil yardım eder misiniz suyuna sirke damlattım ağzının içine sokuyorum tepki vermiyor içmiyor

Geri