13 Eki 2018
19
2
3
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Muhabbet kuşum 3 gündür hasta ishal ve kustu. Veterinere götürdük ishal ilacı ve birkaç ilaç daha verdi. Fakat kuşum hiçbir şey yiyip içmiyor. Lütfen yardım edin. Ayrıca kakası poposuna yapışmıştı zeytin yağıyla çektim ama kakası popo bölgesindeki tüm tüylere yayıldı gagasıyla sürekli orayı temizlemeye çalışıyor.

Son düzenleme:

Yunus Koşar

Profesyonel
23 Ara 2017
447
91
28
21
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya, Akvaryum
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Muhabbet kuşum 3 gündür hasta ishal ve kustu. Veterinere götürdük ishal ilacı ve birkaç ilaç daha verdi. Fakat kuşum hiçbir şey yiyip içmiyor. Lütfen yardım edin. Ayrıca kakası poposuna yapışmıştı zeytin yağıyla çektim ama kakası popo bölgesindeki tüm tüylere yayıldı gagasıyla sürekli orayı temizlemeye çalışıyor.
Kuşun fotoğrafını ve dışkının fotoğrafını paylaşın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,173
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Tedavinize devam edin. Yemi avcunuzdan yedirmeye çalışın. Yemiyorsa da bir müddet elle besleme yapabilirsiniz. Aç kalmasın.

13 Eki 2018
19
2
3
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane

Ekli dosyalar

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,173
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Hangi ilaçları kullanıyor, dışkılar kötü.

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,173
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Gözüne de damla verilmiş sanırım. Kuş cidden hasta görünüyor ve dışkılar kötü. İnşallah tedavi işe yarar. Diğer üyeler de konunuza baksın. Veterinere bugün mü gittiniz? Yemi dediğim gibi ya avcunuzdan yedirin ya da şırınga ile elle besleme yapın. Direnci düşmesin.

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,173
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Elle besleme yapmayı bilmiyorum. Yemi ağzına alıp kabuğunu soyuyor daha sonra içindeki tohumu da kabuğuyla beraber ağzından atıyor.
Elle beslemeye dair videolar var bakın. Şırınga yardımı ile kuşun ağzına mama vereceksiniz. Şırıngayı yavaş yavaş duraklaya duraklaya kuşun ağzına basacaksınız.

13 Eki 2018
19
2
3
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Gözüne de damla verilmiş sanırım. Kuş cidden hasta görünüyor ve dışkılar kötü. İnşallah tedavi işe yarar. Diğer üyeler de konunuza baksın. Veterinere bugün mü gittiniz? Yemi dediğim gibi ya avcunuzdan yedirin ya da şırınga ile elle besleme yapın. Direnci düşmesin.
Gözü iyileşti artık kullanmıyorum damalayı.