Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hasta?

atcmrd

Yeni Üye
10 gündür felan bende muhabbet kuşum daha 1 aylık. Aldıktan 5 gün sonra kanal altında yara farkettim. Veterinere götürdüm ilk veteriner stronghold verdi ikinci gün kışlar üzerine bir veterinere götürdüm. Üsye var dedi ve derisi için de tedaviye başlicaz dedi. Kursak mantarından da şüpheleniyorum ama erken dedi kesin bir şey söylemek için. Gözlerine rektumuna ağzına damla damlattı. Yaralarına bir şey sürdü. Bana da antibiyptıik eritromicin

Geçmiş olsun ama 10 günlük kuş deneme tahtasına dönmüş sanki..Kuşun güncel resmini ve dışkısını paylaşabilir misiniz ?

Antibiyotik olarak eritromicin, iki adet merhem (camphre, oxy la zinc) verdi. 2 gün önce kafesinde kan farkettim ama sonrasında dışkılaması normale döndü. Yaraları iyice açıldı ve bugün daha kötü. Sabah ciyaklarak uçtu biraz bir süre sağ ayağına basamadı. Ve sakinleşti yani normalde şimdi uçup koşması lazımken sakin duruyor arada gözlerini kapatıp açıyor.

Yaralarının resmi var mı peki yoksa geçti mi ? Kuşlara bir anda birden fazla ilaç yüklemsi yapmak zararlı diye biliyorum.

Bu yaralar 2 gün öncesi şu an daha büyğkler
Daha çok yavru kursak mantarında salyalı kokulu kusma en belirgin özelliği öyle bir durum yaşadınız mı?
Kusarken kendim görmedim hiç ama kafesinde yukarıda attığım resimdeki gibi kan vardı. Kusmuş muhtemelen 😐

Yaralarının resmi var mı peki yoksa geçti mi ? Kuşlara bir anda birden fazla ilaç yüklemsi yapmak zararlı diye biliyorum.
Yaralarını şu an çekemiyorum zaten korktu halsiz bir de öyle zorda bırakmaktan korkuyorum 😐 ama bu yaraların daha genişlemiş hali yani. Yani özellikle araştırdım iyi bir veterinere götürdüm başka çarem de yok şu an çok kötü oldum 😐 parası felan umrumda değil hiç iyi edecek biri olsa

Yaralarını şu an çekemiyorum zaten korktu halsiz bir de öyle zorda bırakmaktan korkuyorum 😐 ama bu yaraların daha genişlemiş hali yani. Yani özellikle araştırdım iyi bir veterinere götürdüm başka çarem de yok şu an çok kötü oldum 😐 parası felan umrumda değil hiç iyi edecek biri olsa
Peki kaşınması var mıydı yaralar olmadan evvel siz yinede tabana kağıt havlu koyarak güncel dışkıda paylaşın.

@Recai SULAMİS @ADRIAN @Ahmet ASLAN tecrübeli arkadaşlar yorumlasa sanırım daha sağlıklı olacaktır.
Teşekkür ederim hocam, bugün başka bir veterinere götürdüm o merhemleri kes hemen onlar iyice yakar dedi. Bakar bakmaz net cannibalism dedi. Vitaform kullan dedi 3 gün için de hap verdi suyuna karıştır dedi. Kafesinden çıkarma 10 15 gün beklesin dedi.

Sanırım kaybediyorum paşacığı, yaşıyor ama gözlerini açmıyor, tepki vermiyor. Bazen birden yere düşüyor

Şuan durumu nasıl yem yiyor mu ?
Yem yemiyor kafesin dibinde kafasını dayayıp uyuyor. parmağıma alınca duruyo ama dengesini kaybediyo. Vitaform ile veteriner verdiği hapı damlalıkla verdim. Sanırım bu doğru ilaç ama işte hastalık ilerleyeceği kadar ilerledi zaten her yerini yara yapmış. Çaresiz kaldım elimden gelen her şeyi yaptım inşallah sabah ayakta görürüm ama dediğim gibi hiç umudum yok kendimi hazırlıyorum. Bir de daha minicik bebek yani nasıl mahvediyormuş insanı 1 haftada nasıl bağlamış kendine

Üzüldüm ama umudunuzu kaybetmeyin yem yemiyorsa haşlanmış yumurta sarısını muhallebi kıvamına getirip siz yedirebilirsiniz kaşık yardımıyla inş iyileşir..

Üzüldüm ama umudunuzu kaybetmeyin yem yemiyorsa haşlanmış yumurta sarısını muhallebi kıvamına getirip siz yedirebilirsiniz kaşık yardımıyla inş iyileşir..
Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Veterinere sordum damlalıkla ilacı kesin içirdiysen açlıktan hemen ölmez sabahki durumuna bakıcaz dedi hocam. Inşallah çok sağolun ben yine çok umutlanmamaya çalışıyorum şu an

Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Veterinere sordum damlalıkla ilacı kesin içirdiysen açlıktan hemen ölmez sabahki durumuna bakıcaz dedi hocam. Inşallah çok sağolun ben yine çok umutlanmamaya çalışıyorum şu an
Bir değişiklik var mı ?

Geri