Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hastalandı

Hepsi1lesme

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 5 yaşını geçti çok hareketli hiç yerinde durmazdı .konuşur .Sadece benden kaçmaz başkalarına sevdirmezdi kendini.
annemlerde kalıyordu onlar gidince 1 hafta bizde kaldı 2 gün önce yağmurlu bir günde üstüne hırka örttüm 5 dakikalık yola konuşa konuşa annemlere geldik annemlerde 2 gün neşeli konuşur evine geldiği için yerinde durmuyordu .
Yemi bitmişti bi yemlikte eski yem diğerinde yeni yem vardı yenisine dokunmazdı eskiden yerdi .
Şimdi kimseden kaçmıyor ishal ve halsiz uçmuyor sesi çıkmıyor
Yem yemiyor
Sorun ne olabilir eve gelirken üşütmüş olabilir mi ?

com/Or1V9n]
Or1V9n.jpg
[/url]

Son düzenleme:
Koksidiyoz var kuşta. Eczaneden şu ilacı temin et;
  • PIYELOSEPTYL 50 mg 30 kapsül (Nitrofurantoin)
Eczane vermek istemezse aile hekiminden rica et yazdırmaya çalış. İlaç reçeteli olduğu için bazı eczaneler vermek istemiyor ama şansını dene.
Şirket Doktorum var yazdırır alırım ben nasıl kullanacağım peki ?
akşama eve geleceğim. Geç olur mu yoksa sabah hemen alayım mı ?
Birde yem için eski yemi yiyor yenisini yemiyor
Yine eski aldığım yemden alayım mı yoksa bu yemi yemeye başlar mı

Şirket Doktorum var yazdırır alırım ben nasıl kullanacağım peki ?
akşama eve geleceğim. Geç olur mu yoksa sabah hemen alayım mı ?
Birde yem için eski yemi yiyor yenisini yemiyor
Yine eski aldığım yemden alayım mı yoksa bu yemi yemeye başlar mı

Ne kadar erken alırsan okadar iyi. Fazla vakit kaybetme hastalık ilerlemesin zaten dışkılarıda iyi değil. İlacı tam dolu suluğa kapsülün iç tozundan bir pirinç tanesi kadar ekleyip kullanıcaksın. Ve günlük olarak tazelenicek. 5 gün kullanıp beşinci günün akşamı dışkı resimleri at ve kuşun genel durumunu yaz.

Yem olarak hangi markayı kullanıyorsun?

Ne kadar erken alırsan okadar iyi. Fazla vakit kaybetme hastalık ilerlemesin zaten dışkılarıda iyi değil. İlacı tam dolu suluğa kapsülün iç tozundan bir pirinç tanesi kadar ekleyip kullanıcaksın. Ve günlük olarak tazelenicek. 5 gün kullanıp beşinci günün akşamı dışkı resimleri at ve kuşun genel durumunu yaz.

Yem olarak hangi markayı kullanıyorsun?
Sabah o zaman doktora yazdırır hemen alırım ilacı
kuşçudan karışık yem alıyorum açık çuvallarda olan yemlerden.
aspır sarı beyaz darı olanından
bu zamana kadar hep o şekil yem verdim Teşekkür ederim

neden kaynaklanmış olabilir peki akşam eve getirmemiz etki etmiş olabilir mi ?

Sabah o zaman doktora yazdırır hemen alırım ilacı
kuşçudan karışık yem alıyorum açık çuvallarda olan yemlerden.
aspır sarı beyaz darı olanından
bu zamana kadar hep o şekil yem verdim Teşekkür ederim

neden kaynaklanmış olabilir peki akşam eve getirmemiz etki etmiş olabilir mi ?

Koksidiyoz bayat ve pis yemden, iyi dezenfekte edilmemiş meyve sebzeden, pis kafesten, bayat ve pis sudan vs. kaynaklı olur.

Yem olarak alttaki linkteki yemi tavsiye ediyorum;

Koksidiyoz bayat ve pis yemden, iyi dezenfekte edilmemiş meyve sebzeden, pis kafesten, bayat ve pis sudan vs. kaynaklı olur.

İlacı aldım açıp suluğuna döküp içirdim
4-5 kere içti tek su içiyor yalnız yemlere hiç dokunmamış çalıştığım için bakamayacağım. Bugün dediğiniz yeme
Şuan hiç yem yememişti yemlerin üstünde kabuk yok akşama eski yediği yemden alacak babam
bildiğim kadarıyla aç yem yemediği için başka ne verebiliriz peki

İlacı aldım açıp suluğuna döküp içirdim
4-5 kere içti tek su içiyor yalnız yemlere hiç dokunmamış çalıştığım için bakamayacağım. Bugün dediğiniz yeme
Şuan hiç yem yememişti yemlerin üstünde kabuk yok akşama eski yediği yemden alacak babam
bildiğim kadarıyla aç yem yemediği için başka ne verebiliriz peki

İlacı döktüm derken, söylediğim gibi bir pirinç tanesi kadar ekledin dimi?

Yem yemiyorsa normal yumurta mamasıda yemez ozaman, sıvı mama yapıp çay kaşığı ile yedirmeyi dene.
  • Bir tane haşlanmış yumurtanın sarısı
  • Bir çay kaşığı mısır unu
  • Bir çay kaşığı pirinç unu
  • Bir çay kaşığı buğday ruşeymi
  • Bir kaç damla vitamin
  • Biraz sıcak su ilavesiyle güzelce karıştır.
Ne çok sıvı olucak nede katı, ne çok soğuk olucak nede sıcak. Kıvamını ona göre ayarla. Çay kaşığı ile yedirmeyi dene, kuşun ağzına damlat ne kadar yedirebilirsen kardır. Ve petshoptan doğal dal darı al kafese as belki onuda yer.

Yem yemiyorsa normal yumurta mamasıda yemez ozaman, sıvı mama yapıp çay kaşığı ile yedirmeyi dene.
  • Bir kaç damla vitamin
Ne çok sıvı olucak nede katı, ne çok soğuk olucak nede sıcak. Kıvamını ona göre ayarla. Çay kaşığı ile yedirmeyi dene, kuşun ağzına damlat ne kadar yedirebilirsen kardır. Ve petshoptan doğal dal darı al kafese as belki onuda yer.
Kapsülü açıp dediğiniz gibi pirinç lapası kadar döktüm. Suluğun içine yemden dediğin yemden sipariş verdim ve eski yeminden aldım yiyecek mi
Eve. Gideyim yemez ise mama yapacağım

• Bir kaç damla vitamin
Yemini değiştirdim bi kaç kere yedi sonra yemedi
sürekli su içmek istiyor içiyor Yarın suyunu tekrar değiştireceğim. Kafesini temizledim yarına nasıl olacak inşallah düzelir
Yeme iniyor bakıyor sonra yemeden tekrar çıkıyor nedense

Dışkı bu hale gelmez normalde. İlacın dozunu kaçırmış olabilirsin. Kuş biraz kendine geldiyse ilaca ara verelim bir iki gün. Kabarıklık halsizlik geçtimi biraz? Enerjisi nasıl?

Birde o yem güzel bir yem değil. Yemi mutlaka değiştir.
Dediğin dozda verdim Bugün ilacı yenilemedim atayım mı yine Dediğin Yemden sipariş verdim de anca salı günü elimde olur
Islığıma karşılık veriyor uçmaya başladı çağrınca geliyor son hali bu

Koksidiyoz var kuşta. Eczaneden şu ilacı temin et;
  • PIYELOSEPTYL 50 mg 30 kapsül (Nitrofurantoin)
Eczane vermek istemezse aile hekiminden rica et yazdırmaya çalış. İlaç reçeteli olduğu için bazı eczaneler vermek istemiyor ama şansını dene.

Son dışkısı

Merhaba benim kuş yine rahatsızlandı
3-4 günlüğüne komşuya bıraktık akşam aldığımda hareketsizdin. Yemgardenmix platin var .
Yemi önceden de seçiyordu. Şimdi yem de zor yiyor.
Aspur verdim zar zor yiyor.
Tünekte kafasını çevirip sürekli uyuyor.
Uçuncada hemen düşüyor.
Destek vitamin için ne yapabilirim

Ekli dosyalar

• IMG-20210624-WA0014.jpg
    IMG-20210624-WA0014.jpg
    111.4 KB · Görüntüleme: 5
Geri