Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hastamı??!!

Ebruozz

Yeni Üye
Arkadaşlar benm 3 yaşında dişi kuşum var. Arkadaşım birkaç hafta ilgilenmem için 4-5aylık yavrusunu bana getirdi şuan iki hafta oldu yavru kuş gayet hareketliydi benm dişi kuşumla iyi anlaşıyorlar oynuyorlardı, dün akşam yavru kuş bi anda halsizleşti sürekli kabarıyor uyumaya çalışıyor yem yiyor su içiyor dışkısı sert değil çok sıvıda değil. Garip bi şekilde 30saniyede bir silkeleniyor. Özellikle kafasını ve kanadını titreme gibi bir anda silkeliyor ve bnu istemsizce yapıyor geceleride yaptığı için uyuyamıyor sanırım o yuzden halsiz düştü uyurken birden silkelenip uyanıyor. Kuşların hastalıklarından azda olsa anlarım ama bu hareketi ve halsizliğini anlayamadım. Yarın veterinere götürücem sizlerdende bilgi almak istiyorum.?

Dışardayım telefnmda videosu var ama yükleyemiyorum eve geçince çekip atarım hemen.

19A5BE22-09D5-4C36-9DCC-C268B2381F01.jpeg
4C6F0D37-0CB8-43D6-B746-C95FFB9B0911.jpeg

Dışkıları normal buldum isterseniz vitamin olması açısından suluktaki tam dolu sularına iki üç damla limon damlatın. Tze meyve sebze vermeyi unutmayın.

Dışkıları normal buldum isterseniz vitamin olması açısından suluktaki tam dolu sularına iki üç damla limon damlatın. Tze meyve sebze vermeyi unutmayın.
Dediğiniz gibi herşeyi normal görünüyor vesürekli silkelenmesine anlam veremedim kendiside rahatsz durumdan sebebini anlayamıyorm.

Vitamin veriyordum iki gündür. Şimdi limonlu su veriyim dediğinz gibi. Teşekkür ederm. Birde vitaminleri açıldıktan ne kadr süre içinde kullanabiliyoruz skt haricinde?

Silkelenmesi normal aslında yine de isterseniz banyoluk takın içine ılık su doldurun. Banyo yapsın, rahatlar. Vitamin veriyorsanız limonlu suya da gerek yok. Sürekli vitamin de vermeyin haftada iki üç kere ideal. Vitaminin prospektüsünde buna dair bilgi yazar aslında baktınız mı?

Baktım araştırdım o konuda bi bilgi bulamadım sadece skt bilgilendirmesi var. Silkelenme aşırı derecede o yüzden tedirgin oldum bi hastalıkmı acaba diye birde halsizlikle birlikte başlayınca.

Baktım araştırdım o konuda bi bilgi bulamadım sadece skt bilgilendirmesi var. Silkelenme aşırı derecede o yüzden tedirgin oldum bi hastalıkmı acaba diye birde halsizlikle birlikte başlayınca.
Yarın zaten teyit amaçlı veterinere götürecekmişsiniz. Bizleri de bilgilendirirsiniz. Görünürde bir sorun yok gibi görünüyor.

Geri