Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hep uyuyor

Kdemirbolat

Yeni Üye
Arkadaşlar dişi muhabbet kuşum var 1 hafta önce eşi erkek muhabbet kuşum öldü ve o günden beri sürekli uyuyor yem yiyor ve yine uyuyor ayrıca sanırım hamile ve dışkısı tüylerine yapışıyor onunla ilgileneyim mi dışarı çıkartayımmı yoksa kendi haline mi bırakmalıyım? Ayrıca yapabileceğim birşey var mı?

geçmiş olsun. eş olmuş kuşlarda biri ölünce diğeri çok üzülebiliyor. eşi ölünce strese girip ölen kuşlar da var malesef. arkadaşımın başına gelmişti aynı durum. bence yapabileceğiniz en iyi şey yanına anlaşabileceği bi eş almak. eş almak istemezseniz de bol bol ilgi göstermelisiniz.
eğer yumurta olduğundan şüpheleniyosanız pek uçurmayın. yumurta sıkışması falan olabilir belki. belirtilerine bakın yumurta sıkışmasının ona göre gözlemleyin kuşunuzu.

geçmiş olsun. eş olmuş kuşlarda biri ölünce diğeri çok üzülebiliyor. eşi ölünce strese girip ölen kuşlar da var malesef. arkadaşımın başına gelmişti aynı durum. bence yapabileceğiniz en iyi şey yanına anlaşabileceği bi eş almak. eş almak istemezseniz de bol bol ilgi göstermelisiniz.
eğer yumurta olduğundan şüpheleniyosanız pek uçurmayın. yumurta sıkışması falan olabilir belki. belirtilerine bakın yumurta sıkışmasının ona göre gözlemleyin kuşunuzu.
Nasıl anlayacağım sıkışıtğını bazen garip sesler çıkararak ıkınıyor fakat bilmiyorum hiç başıma gelmedi daha önce.

önce poposunu bi kontrol edin şişlik var mı varsa sert mi yumuşak mı diye sertse yumurta vardır ama sıkışmanın nasıl birşey olduğunu bilmiyorum bi kuşcuya vs gösterebilirsiniz kontrol ettikten sonra veya belirtileri araştırıp ona göre bi tedavi uygulayabilirsiniz

Erkeğin hastalığı ona da bulaşmış muhtemelen. Dışkı paylaşın ve Mesajımı görür görmez suyuna 10 damla kadar sirke katın.

Erkeğin hastalığı ona da bulaşmış muhtemelen. Dışkı paylaşın ve Mesajımı görür görmez suyuna 10 damla kadar sirke katın.
Evet fakat erkek kuşumun hiçbir hastalığı yoktu bir anda ayakta duramamaya başladı ayrıca kuş yuvadan hiç çıkmıyor su içtiğini hiç görmedim yemek yiyip geri yuvasına giriyor orda öylece duruyor acaba bunalımamı girdi dışarı çıkıp ilgilensemmi onunla ayrıca sanırım 2 yaşında filan bu süreden sonra kendime alıştırabilirmiyim?

Geri