Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum her şeyden korkuyor

Eydaena

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 11 aylık bir muhabbet kuşum var. 10 aydır da benimle birlikte. Yani ben onu 3 haftalıkken sahiplendim. Sahiplenildiğinden beri bir tek beni biliyor çünkü evde başka kimse olmadığı için gelen giden misafir haricinde yemiyle suyuyla gerekse oynuyla ben ilgileniyorum. Onunla bir tek konuşup iletişim kuran benim. Ama hala daha sesimi duyduğunda kanatlarını titretir. Kimi zaman kursağını kontrol ederim ayaklarının altını göğsünü vs muane ederim o sıralar da kalbi küt küt atmaya başlar. Yada ilk elime aldığım da kalbi hızlı atar. Sofra kurduğumda mutlaka getiririm yanıma hiç bir şeyi yemez sofradaki. Marul elma portakal bunlardan da yemez. Elimde tutarım özellikle dikkatini çeksin diye o zaman bir kere gaga atar uzaklaşır. Dün bir arkadaşımın muhabbet kuşunun uçuşunu uzattığımı yiyişini cıvıl cıvıl oluşunu görünce ben de mi bi problem var acaba dedim. Kuşumun ürkekliğini korkaklığını nasıl yenmesini sağlayabilirim? Yorumlarınızı bekliyorum...

Bazı kuşlar avuçla parmaklarla kavranmayi sevmez. Kuşunuzu bu şekilde tutmayın. El üzerinde parmak üzerinde omuzda gezmeyi sever ama elle tutunca ürker bazı kuşlar. Bunları kuşun hal ve hareketlerinden neyi sevip sevmediğini sizin daha iyi bilmeniz gerekir. Bu şekilde kuşunuz cıvıl cıvıl olacaktır. Herşey karakter meselesi. Kuşunuzun karakterinde. Sağlıklı ve tüyü kadar ömrü olsun inşallah.

Bazı kuşlar avuçla parmaklarla kavranmayi sevmez. Kuşunuzu bu şekilde tutmayın. El üzerinde parmak üzerinde omuzda gezmeyi sever ama elle tutunca ürker bazı kuşlar. Bunları kuşun hal ve hareketlerinden neyi sevip sevmediğini sizin daha iyi bilmeniz gerekir. Bu şekilde kuşunuz cıvıl cıvıl olacaktır. Herşey karakter meselesi. Kuşunuzun karakterinde. Sağlıklı ve tüyü kadar ömrü olsun inşallah.
Teşekkür ederim inşallah

Geri