Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hiç ötmüyor

mubişim.com

Yeni Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar kuşumu alali 2 ay gibi filan oldu böyle 2-3 hafta önce bir sabah sesinin kisildigini fark ettim otmeye calisiyo ama sesi cok çatlak çikiyordu biraz kendini zorladi filan ve yavas yavas otmeyu birakti şimdi hiç ötmüyor birtek uçarken sinirli sinirli ötüyor kuş sesi açiyorum ötemiyor kuşum birde hastaydi evde iyileştirdim morali filan yerinde hopluyor zipliyor tv izliyoz birlikte ama ben eskisi gibi sabahlari neşeli neşeli ötmesini özledim :( ne yapmam lazim bir yerde gagasina yumurta damlatin diye bisey okumuştum ne yapayim sizce birde ben arada vitamini yem ile kariştiriyorum bir tabakta öyle kuşa veriyorum çok seviyor hapur hupur yiyor

Kuşu zorla öttüremezsiniz canı ister ve öter. Tüyde olabilir, stresli olabilir yada tamamen canı ötmek istemiyor olabilir :) Kuş sesi dinletmeye devam edin.
Yok 1 haftadir nerdeyse çit yok streste oldugunu düşünmüyorum evde benden rahat :) canı ötmemek istese eskiden kuş sesini duyduğu an bogazini yirtardi o derece bagirirdi şimdi kuş sesine geliyor ama ötmüyor veya ötemiyor evde yapabileceğim birşey varmi yemek meyve sebze filan?

Yok 1 haftadir nerdeyse çit yok streste oldugunu düşünmüyorum evde benden rahat :) canı ötmemek istese eskiden kuş sesini duyduğu an bogazini yirtardi o derece bagirirdi şimdi kuş sesine geliyor ama ötmüyor veya ötemiyor evde yapabileceğim birşey varmi yemek meyve sebze filan?

Haftada 2 kez mama 1 kez vitamin takviyesi yapın yeterlidir. Sırf ötmüyor diye değişik yöntemler denemeyiniz canı istediğinde rahatlıkla ötecektir.

Hazır mama da satılıyor alabilirsiniz yada evde Yumurta maması yapabilirsiniz. İnternetten araştırıp yumurta maması hazırlanışına bakabilirsiniz.

Kuşlarımızın temel ihtayaçlarını yem ve su ile sınırlandıramayız, mama ve vitamin takviyesine de ihtiyaç duyarlar.
Vitamin veriyorum mamada vercem teşekkürler

Hazır mama da satılıyor alabilirsiniz yada evde Yumurta maması yapabilirsiniz. İnternetten araştırıp yumurta maması hazırlanışına bakabilirsiniz.

Kuşlarımızın temel ihtayaçlarını yem ve su ile sınırlandıramayız, mama ve vitamin takviyesine de ihtiyaç duyarlar.
Bir de aklima takildi benim kuş boyle yabanci seyleri yemiyor yemden baska birde marul yiyor yulaf filan bile yemiyor o mamayi nasil yedirebilirim?

Mama yapıp verin içine az miktarda tarçın koyabilirsiniz kokusu çekici gelecektir, pancar rendeleyip koyarsanız rengi ilgisini çekebilir. Meraklı kuşlardır zamanla alışacaktır.
Teşekkürler ☺️ bebe bisküvisi yerine normal şu yedigimiz bisküviden koysam olurmu

Teşekkürler ☺ bebe bisküvisi yerine normal şu yedigimiz bisküviden koysam olurmu

Bebe bisküvisi yada normal bisküvi ''hiçbiri sağlıklı değildir''. Bisküvi yerine tuzsuz etimek koyabilirsiniz.
Teşekkürler ☺ bebe bisküvisi yerine normal şu yedigimiz bisküviden koysam olurmu

Bebe bisküvisi normalde yararlı değil zaten Sakın normal bisküvi vermeyiniz. Kuşlar için zararlı etkenler var onun yerine Tuzsuz Etimek kullanabilirsiniz yada kullanmadan da mama hazırlayabilirsiniz.

Verdiğiniz mama içeriğinin zararlı olup olmadığını araştırıp öyle veriniz.

Bebe bisküvisi yada normal bisküvi ''hiçbiri sağlıklı değildir''. Bisküvi yerine tuzsuz etimek koyabilirsiniz.

Bebe bisküvisi normalde yararlı değil zaten Sakın normal bisküvi vermeyiniz. Kuşlar için zararlı etkenler var onun yerine Tuzsuz Etimek kullanabilirsiniz yada kullanmadan da mama hazırlayabilirsiniz.

Teşekkürler ☺️

Şey merhabalar sizede çok soru sordum ama kusura bakmayın :( şey benim kuşa yaptim dediğiniz mamadan herşeyi harfi harfine uyguladim tarçin kattim filan yemedi öyle bi kere ağzini değdirdi birakti bende azicik içine yem serptim içinden yemleri seçiyor mamaya dokunmuyor ne yapabilirim

Şey merhabalar sizede çok soru sordum ama kusura bakmayın :( şey benim kuşa yaptim dediğiniz mamadan herşeyi harfi harfine uyguladim tarçin kattim filan yemedi öyle bi kere ağzini değdirdi birakti bende azicik içine yem serptim içinden yemleri seçiyor mamaya dokunmuyor ne yapabilirim

Birkaç kez daha denersiniz tamamını bitirmezler zaten didikleyip bir kısmını yerler. Bi kaç gün sonra tekrar yapın ilgisini çekecek yeşillikler ( araştırın ) koyup deneyin yemez ise zorlamayın. Kafese serçe parmağı kadar havuç koyabilirsiniz. Haşlanmış yumurtanın üzerine birkaç yem serpip ilgisini çekmeye çalışabilirsiniz.

Birkaç kez daha denersiniz tamamını bitirmezler zaten didikleyip bir kısmını yerler. Bi kaç gün sonra tekrar yapın ilgisini çekecek yeşillikler ( araştırın ) koyup deneyin yemez ise zorlamayın. Kafese serçe parmağı kadar havuç koyabilirsiniz. Haşlanmış yumurtanın üzerine birkaç yem serpip ilgisini çekmeye çalışabilirsiniz.
Çok teşekkürler hayırlı sahurlar

Kuşu aynaya götürüp kuş sesi açmayı denedin mi belki karşısında kuş sanıp öter

benim kuşumda bi çok şeyi yemiyodu elimle ağzına değdiriodum tadını alınça alışıodu

Geri