Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum küflü su içti

selly

Yeni Üye
Kuşumun suluğuna sanırım bir şey kaçmış ve içi küf içinde muhtemelen içmiş inler gibi sesler çıkarıyor arada sesli bir şekilde ne yapmalıyım? Acil yardım edin lütfen hemen yeni suluk koydum vitaminle birlikte ama hala içiremedimde ne kadardır küflü suyla duruyor onuda bilemiyorum
Lütfen yardım edin!!!

Ben suları günlük yeniliyorum. Her yenileyişimde içini bebeklerin biberonlarını yıkama fırçası ile yıkıyorum. Suluk bile küf bağlar zaten su bekliyor içinde çünkü. Dikkat edin.

Ben suları günlük yeniliyorum. Her yenileyişimde içini bebeklerin biberonlarını yıkama fırçası ile yıkıyorum. Suluk bile küf bağlar zaten su bekliyor içinde çünkü. Dikkat edin.
Ya inanın ben değiştirirken çok detaylı yıkarım ama bu 2 seferdir ben ilgilenmedim bulduğumda da içi dışı baya küf olmuştu çok üzülüyorum bir şey olur diye

Geçmiş olsun muhtemelen sindirim sistemi etkilenmiştir. Suyuna evde yapılmış yoğurt suyu ekleyin %5. Her gün tazeleyin.
Normalde 2-3 günde bir tazelemek lazım suluktaki suyu. Bir şey kaçsa da küflenmez.
Ev de yapılmış yoğurt yok ama normal aldıklarımız olur mu? Çok teşekkür ederim

34459
Şimdi fark ettim kakası da tüylerine yapışmış ama gayet hareketli ve yemini yiyor suyunu içip içmediğini görmedim

Bundan sonra suyu günlük tazeleyin. Günlük taze meyve sebze de verin. Onların da su içeriyor. Vücudundan o küflü suyu bir şekilde atar kuşunuz.

Bundan sonra suyu günlük tazeleyin. Günlük taze meyve sebze de verin. Onların da su içeriyor. Vücudundan o küflü suyu bir şekilde atar kuşunuz.
Iki günde bir değiştiriyordum ama artık öyle yaparım.
Maalesef benim kuşum meyve vs yemeği sevmiyor alıştıramadım bir türlü kafese yeni gaga taşı bile koysam çok uzun süre ellemiyor onu bile koyduklarımı sürekli yeniliyorum çıkardığım da da kontrol ediyorum hiç bir gaga izi vs olmuyor o konuda da çaresizim aslında :/

Haftada bir veya iki kuşlar için probiyotik kullanabilir, suluklarına belli oranda ekleyebilirsiniz.

Geri