Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kafasını kafese veya yemliğe sürtüyor

berberirem

Yeni Üye
Erkek kuşum kafasını bugün sürekli yemliğe veya kafese sürtüyor oysa ki daha dün iç dış paraziti damlasını ensesine ve kuruğunun dibine damlattım ve iki kuşuma da düzenli olarak bit pire için toz uygulaması yapıyorum Bunun sebebi ne olabilir acaba yardımcı olursanız sevinirim tüye girdiklerini düşünmüyorum çünkü kafesin dibinde tüyleri yok

Sizde kaşınabilirsiniz olağan bir durum bence

Erkek kuşum kafasını bugün sürekli yemliğe veya kafese sürtüyor oysa ki daha dün iç dış paraziti damlasını ensesine ve kuruğunun dibine damlattım ve iki kuşuma da düzenli olarak bit pire için toz uygulaması yapıyorum Bunun sebebi ne olabilir acaba yardımcı olursanız sevinirim tüye girdiklerini düşünmüyorum çünkü kafesin dibinde tüyleri yok
Kaşınması normal

Bahsettiğiniz bit pire için toz uygulaması için kullandıgınız ilaç ismi nedir acaba

Damla’yı kuyruk dibine sürmeyiniz kuş gagası ile ulaşabildiği için tehlike arz eder ensesine damlatmanız yeterlidir.

Parazit ve bit olma durumunda damla hemen 1 günde etki göstermez önce kana karışır sonra kuşu ısıran bitler kandaki ilaç sebebi ile ölür. Kuluçka süresinde yumurtada olan bitler bir süre daha kuş üzerinde kalır ta ki çıkıp kuşu ısırıp sonra etkin madde sebebi ile ölene kadar yani sıcaklığa göre değişse de 4-5 günü bulabilir.

Ayrıca kuşunuz tüye giriyor yada girmişte olabilir bundan dolayı da kaşınıyor olabilir.

Ahmet TEKKE
Profesyonel Barista & ADR Üretim

Geri