Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kafese girmiyor

Kuşuma denildiği kafes aldım hala çıkmaya çalışıyor ne zaman alışır nasıl alıştırabilirim ?

Kuşunuz yavru olduğu için biraz heyecanlı, dışarıyı keşfetmek ve dışarıda dolaşmak istiyor. Biraz daha büyüyene kadar bu hareketi yapmayı bırakmaz. Gün içerisinde kaç saat odaya salıyorsunuz?

Bütün gün dışarda duruyor biz uyuyana kadar

Kuşunuzun kafesini sevmemesi çok normal, gün boyunca dışarıda tutarak kuşunuzu kafesinden soğutuyorsunuz. Dışarıya çıkmak için bu kadar çok çabalamasının sebebi kafes değişikliği büyük ihtimalle, bir süre sonra alışır. Kuşunuzu biraz daha büyüyene kadar, sadece günün belirli saatlerinde kafesinden dışarıya çıkartın. Günde 3-4 saatten fazla dışarıda kalmasın. Dışarıya olduğu kadar kafesine de alışması gerekiyor.

Kuşunuzun kafesini sevmemesi çok normal, gün boyunca dışarıda tutarak kuşunuzu kafesinden soğutuyorsunuz. Dışarıya çıkmak için bu kadar çok çabalamasının sebebi kafes değişikliği büyük ihtimalle, bir süre sonra alışır. Kuşunuzu biraz daha büyüyene kadar, sadece günün belirli saatlerinde kafesinden dışarıya çıkartın. Günde 3-4 saatten fazla dışarıda kalmasın. Dışarıya olduğu kadar kafesine de alışması gerekiyor.
Bende çok sonradan anladım ama böyle çırpındıkça da dayanamıyorum

Bende çok sonradan anladım ama böyle çırpındıkça da dayanamıyorum

Çırpınsın bir şey olmaz merak etmeyin, bu yaşlardayken kafesinden nefret ederse/ kafesin kötü bir şey olduğunu düşünürse, ileride kafesine koymakta çok zorlanırsınız.

Geri