Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kafese girmiyor

ÇıtırKuşum

Meraklı Üye
Kuşum kafese girmek istemiyor sürekli dışarı çıkmak istiyor bir yere gideceğim zaman kafese koyuyorum ama gittiğim zaman merak ediyorum zorlanıyorum kafese nasıl alıştırabilirim ?

Onuda denedim olmuyor malesef yemini filan eşeliyor çıkmak için kafes demirlerine yapışıyor hele ki beni gördüğü zaman deliriyor çıkmak için
Belirli bir saat harici kesinlikle çıkarmayın bir süre.
Yemlik standart yemlikse ve içine giriyorsa sıkışması olası bir durum. Bu da sorun yaratır siz evde olmadığınızda. Sevdiği meyve ve sebzeyi kafeste yedirebilirsiniz.
-Kafese girmesi için zorlamayın.
-Kesinlikle elinize alıp kafesin içerisine sokmayın. Parmağınızdayken, açık kafesin kapısına bïrakın ve girmesi için zaman tanıyın. Uçarsa tekrar ve tekrar kafesin kapısına getirin.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201118-193316_Gallery.jpg
    Screenshot_20201118-193316_Gallery.jpg
    971.6 KB · Görüntüleme: 66
Biz uyuyana kadar dışarda duruyor
Yani belirli bir saatlerde çıkmayan ve bunu alışkanlıl edinen bir kuşun kafese girmek istememesi normal.
-Örneğin, 18.00-22.00 arası dışarda kalsın.
(Ev bireylerinin aktif olduğu herhangi bir saat aralığı da olabilir. Önemli olan tek başına kalmasın.)
-Her saat başında kafese götürün parmağınızla. Acıktıysa kendiliğinden alışır girip çıkmaya.
(Yavru olduğunu varsayarak söylüyorum.)

1- Kafes altında ızgara kullanman lazım. Kuşlar dışkılarıyla birebir temasa geçmeyecekler.
2- Kafeste mineral blok göremedim.
3- Kahverengi yemliğin içerisinde kuş kumu mu var?
4- Kuşlar ek besine ihtiyaç duyarlar;
5- Kafesi bu şekilde dizayn et (ama kafes çok küçük bunun tıpkısının aynısını ben de mecburi olarak kullanmıştım ilk aldığımda boyalarını kemiriyorlar zaten kalitesiz bu kafesler sonra zehirlenir yapma etme çok uğraşırsın) https://hizliresim.com/GCMk9e

kuş beslenme tablosu.png

Güzel kardeşim yanlış anlama fakat ben de bir kuş olsam şu kafese hayatta girmek istemezdim. Muhabbet kuşları için yaşam standartlarının altında bir kafes. Eğer yeni kafes alamayacaksan sana bir düzen ayarlayıp atarım ama bu kafesle olmaz olamaz.
Şu boyutta bir üretim kafesi uygun olur mu ? İlerde büyüdüğü zaman eş almayı düşünüyorum zaten.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201118-220326_Chrome.jpg
    Screenshot_20201118-220326_Chrome.jpg
    353.4 KB · Görüntüleme: 50
Şu boyutta bir üretim kafesi uygun olur mu ? İlerde büyüdüğü zaman eş almayı düşünüyorum zaten.
Evet, iki kuş için yeterli gelir.
Kafesin özelliklerine dikkat edin. Demirleri dökme mi boyama mı, ızgara var mı yok mu.
Bir de evde besleyip evcilleşen kuşlar için yatay telli kafesler daha iyi. Bu özellikler daha iyi olur.

Evet, iki kuş için yeterli gelir.
Kafesin özelliklerine dikkat edin. Demirleri dökme mi boyama mı, ızgara var mı yok mu.
Bir de evde besleyip evcilleşen kuşlar için yatay telli kafesler daha iyi. Bu özellikler daha iyi olur.
Şuan tek kuşum var ama tek kuş içinde uygun olur mu

Tabii ki. Önceki kafesinden daha iyi olacaktır.
-4-5 ay geçip, kuşunuz ilk kızgınlığını atlatmadan da yanına eş almayın.
-Yavru almak istiyorsanız, kuşunuzu aynalı oyuncak ve aynalardan uzak tutun mümkün mertebe.

Tabii ki. Önceki kafesinden daha iyi olacaktır.
-4-5 ay geçip, kuşunuz ilk kızgınlığını atlatmadan da yanına eş almayın.
-Yavru almak istiyorsanız, kuşunuzu aynalı oyuncak ve aynalardan uzak tutun mümkün mertebe.
Aynen hiç ayna yok bulunduğu odada. Ömrü varsa eğer 8 9 aylık olunca eş almayı düşünüyorum

Ben de bu kafesin aynısından kullanıyorum. Tek eksik bulduğum noktası telleri biraz ince tahta tünekleri yerleştirmek için telleri biraz sıkıştırdığınızda tak diye kaynak noktaları kopabiliyor. Tünekleri yerleştirirken dikkatli olursanız bir sıkıntı çıkmaz. Boyası sökülmez ve gayet de büyüktür.

Teli kopuyor aynen ... kuş gündüzleri serbest kalsın bulunduğu odanın kapısını kapatın zaten hava kararınça uyuklamaya başlarlar uykusu gelince kafesine koyun çıkmaz gündüzleri illa ki dışarı ister canı sıkılıyordur .. kimi yapayalnız dört duvar arasına koysan canı sıkılır çok normal...

Kuşum kafese girmek istemiyor sürekli dışarı çıkmak istiyor bir yere gideceğim zaman kafese koyuyorum ama gittiğim zaman merak ediyorum zorlanıyorum kafese nasıl alıştırabilirim ?
Kuşuma denildiği kafes aldım hala çıkmaya çalışıyor ne zaman alışır nasıl alıştırabilirim ?

Geri