Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kakasını yapmakta zorlanıyor

Berat Özdemirci

Yeni Üye
Merhaba. Muhabbet kuşumda her zaman değil ara sıra sadece kafesindeyken gördüğüm bir durum. Kakasını yapmakta zorlanıyor. Hareketlerinden anlıyorum. Tam yaparken gagasını salıncağına falan vuruyor poposunu sallıyor, öyle yapıyor. Buna ne sebep olabilir yada bu neyi gösteriyor ?

kuşun ve dışkısının fotosunu eklermisiniz. kabız olabilir eğer kabız gibiyse ağzına 1 damla zeytinyağı damlatabilirsiniz. yeşillik yedirebilirsiniz aşırı olmadıkça. yapışma var mı yoksa çıkarmada mı zorluk çekiyor

kuşun ve dışkısının fotosunu eklermisiniz. kabız olabilir eğer kabız gibiyse ağzına 1 damla zeytinyağı damlatabilirsiniz. yeşillik yedirebilirsiniz aşırı olmadıkça. yapışma var mı yoksa çıkarmada mı zorluk çekiyor
Dışkısı normal. Yapışma yok bazen zorluk çektiğini görüyorum. Bazende kusuyor

Kuş dışı mi erkek mi? Kızgınlık döneminde falan mı yoksa normal mi? Fotoğraflarını atarmisiniz

Maşallah. Diskilari cekmeniz mümkünmudür

Dışkılarken zorlanma ya da popo sallama kabızlıktan veya parazitten dolayı olabilir. Yeşillik ve yulaf ağırlıklı besleyin. (Yulafı çok kaçırmayın) 2 gün kadar gözlemleyin. Sorun devam ederse Vilmectin alıp ense derisine bir damla damlatın.
Teşekkürler. Yeni yem sipariş etmiştim dün geldi. Kusması düzeldi. Bende kabızlık olacağını düşünüyorum

Maşallah. Diskilari cekmeniz mümkünmudür
Şuan kafesinde uyuyor maalesef çekemem. Zaten telefonu görüncede çıldırıyor. Ama ben dışkısında anormallik göremedim sadece 1-2 tane siyah dışkı yaptı. 1 tanesi poposuna yapışmıştı çıkardık.

durumu nasıl?

karın kısmında şişlik var mı?

karın kısmında yağlanma/yumurta/testis büyümesi gibi durumlar olduğunda baskı yaparmış ve rahat dışkılayamazmış. ondan dolayı sordum. sindirimine yardımcı olması için probiyotiğini ihmal etmeyin.

Geri