Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kanat tüyünü döküyor çıkan tüy de düşüyor

kagann

Yeni Üye
tüy dökmesi

Merhaba 4 aylık bi muhabbet kuşum var 1 aylıkken almıştık. Geldiğinden beri kafesinde küçük tüyler buluyordum anlam veremiyordum. Bazen uçarken kanat tüyleri dökülüyor. Kuş çok hareketli yemini yiyor suyunu içiyor uçadabiliyor. Kopan kuyruk tüyü çok bozuk tel tel düzensiz çıktı. Kuşumun tüy sorunu mu var sizce?

www.hizliresim.com/3o284u6

www.hizliresim.com/21xj3xh

www.hizliresim.com/s9cchbq

www.hizliresim.com/l2kqx84

www.hizliresim.com/npdhcuz

Bu arada formda yeniyim pek anlayamadığım için fotoğrafları hızlıresimden yükledim
Şuanda kanatlarından biri diğerinden daha kısa bir de kanatlarının aradında bi tüy çıkmış anlam veremedim multivitamin olarak Petsfamily kullaniyorum gagataşı kum kalamar kemiği vesaire de var
Ayrıca https://www.hizliresim.com/daen3do bu görseldeki gibi kanat tüylerinden biri kırıldı ve kökü hala kuşta o kendiliğinden düşer mi uzar mı 1 haftadır düşmedi

kuşunuz tüyde. b vitamini takviyesi yapabilirsiniz.

avisol-b 30ml almayı düşünüyorum tavsiye ediyor musunuz?

tavsiyeniz için teşekkür ederim görsellere eklediğim küçük tüyleri neden döktüğünü ve kırılan tüyün düşüp düşmeyeceğini biliyor musunuz?
tüy tüpçüğü kırıldıysa düşer zaten merak etmeyin. B vitamini ile yeniden çıkarlar. Tüyde olduğu için vücudundaki her yerinden dökülebilir şu an. ( kuyruk gövde vs)
avisol-b 30ml almayı düşünüyorum tavsiye ediyor musunuz?
trendyol üzerinden bölünmüş şekilde amin forte b alabilirsiniz kaliteli bir b vitamini. Avisol ürünleri genelde işe yaramıyor çok. tam dolu suluğa 5 6 damla yeterli olur

Kuşunuz tüy döneminde sürekli tüy dökme sebebi bu yüzden. Kaliteli B vitamini takviyesi yapınız yukarıda belirtilen Röhnfried BT amin Forte B olanı Bölünmüş şekilde akyolkardeşler üzerinden alabilirsiniz kalitelidir.
trendyoldan 10ml bölünmüş yeter mi

Merhaba tekrardan, ben 50ml bölünmüş gerwit-w ve 25ml bt amin Forte aldim düzelirse yazarım, şuan hala bi kanadı daha kısa ve kafasında çok fazla tüy kapsülü var umarım kanadı düzelir ayrıca kuyruğu da uzuyor şuan

aldıgım vitaminleri haftada bir mi iki mi kullanmaliyim gelince şuanda sipariş ettim pazartesi kargoya verilir diye düşünüyorm

aldıgım vitaminleri haftada bir mi iki mi kullanmaliyim gelince şuanda sipariş ettim pazartesi kargoya verilir diye düşünüyorm
b vitaminini tüydeyken haftada 2 kez tam dolu suluğa 5 6 damla kullanabilirsiniz. 6-8 saatten fazla kafeste bırakmayın.

Bir sorun yok tüyde. Kuş kendisi koparır zaten yıpranan ve işlevsiz tüyü.

Tekrardan merhabalar rahatsız ettiğim için kusura bakmayın. Sipariş ettiğim gervit ve bt amin forte ulaştı bt amin forteyi bir kere kullanabildim. bugün otururken kafesinde kanat çırpma sesleri duydum yanına gittim kafesten çıkardım kuyruk tüyünün biri kırılmıştı 1 dakika içinde kuyruk düştü kanama falan olmadı konunun yukarısında tüylerinin bozuk olduğunu yıpranmış göründüğünü söylemiştim bugün düşen kuyruk tüyü de bu şekilde:
kuyruk tüyü yamuk gibi duruyor ayrıca kökleri de sararmış ve oyulmuş gibi hafif siyahlık var yakınkaştırır iseniz görürsünüz.

kuşun yeme içmesinde haraketliliğinde bir sorun yok bu arada kuşun kuyruğu ve kanadının fotoğrafı da böyle(kuyruk tüyü düştükten sonra çektim fotoğrafı siyah kuyruk uzamaya devam ediyor)

ayrıca kuyruk tüyü düşmeden bir kaç gün öncede bu iki fotoğrafı çekmiştim

Sizce bu kuyruk tüylerinin bu kadar bozuk cıkmasının sebebi ne?

Tekrardan merhabalar rahatsız ettiğim için kusura bakmayın. Sipariş ettiğim gervit ve bt amin forte ulaştı bt amin forteyi bir kere kullanabildim. bugün otururken kafesinde kanat çırpma sesleri duydum yanına gittim kafesten çıkardım kuyruk tüyünün biri kırılmıştı 1 dakika içinde kuyruk düştü kanama falan olmadı konunun yukarısında tüylerinin bozuk olduğunu yıpranmış göründüğünü söylemiştim bugün düşen kuyruk tüyü de bu şekilde:
kuyruk tüyü yamuk gibi duruyor ayrıca kökleri de sararmış ve oyulmuş gibi hafif siyahlık var yakınkaştırır iseniz görürsünüz.

kuşun yeme içmesinde haraketliliğinde bir sorun yok bu arada kuşun kuyruğu ve kanadının fotoğrafı da böyle(kuyruk tüyü düştükten sonra çektim fotoğrafı siyah kuyruk uzamaya devam ediyor)

ayrıca kuyruk tüyü düşmeden bir kaç gün öncede bu iki fotoğrafı çekmiştim

Sizce bu kuyruk tüylerinin bu kadar bozuk cıkmasının sebebi ne?
mama vs veriyor musunuz? belki vitamin eksikliği olabilir. Tüy kapsülleri hakkında yorum yapamıyorum maalesef bilenler yardımcı olurlar 😊

Geri