Karadeniz Pet

muhabbet kuşum kapıya sıkıştı yürüyor ama sol ayağını tam kullanamıyor

Yusuf ozcan

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar kuşum 4 gün önce uçarken kapıya sıkıştı ama kapıyı hafif itmiştim kafası sıkıştı hemen kapıyı açtım yaklaşık 1.5metreden yere ayakları üzerine düştü.yürüyemiyor 1-2adım attığında yere yuvarlanıyordu 1-2 saat içinde veterinere götürdük ayaklarına kanadına baktı kırık yok dedi antibiyotik ve ağrı kesici ilaç verdi gözlemleyin öledebilir dedi.4gün geçti kuş ilk güne göre daha iyi hiç düşmeden yürüyor ama yürürken yamuk yürüyor sol ayağından çok güç alamıyor gibi yemini yemesinde bir sorun yok verdiği ilaçları düzenli kullanıyoruz sizce zaman geçtikçe eskisi gibi olur mu ayağı yoksa başka bir veterinere de götürmeli miyim?

Veteriner röntgen tetkiki yaptı mı yoksa dışarıdan bakıp öyle mi karar verdi ?
Antibiyotiği neden verdiğini de anlamadım açıkçası.
Kuş acı çekmeden yürümeyi başarabiliyorsa, veterine götürüp götürmeme kararı size kalan bir durum.

Veteriner röntgen tetkiki yaptı mı yoksa dışarıdan bakıp öyle mi karar verdi ?
Antibiyotiği neden verdiğini de anlamadım açıkçası.
Kuş acı çekmeden yürümeyi başarabiliyorsa, veterine götürüp götürmeme kararı size kalan bir durum.
veteriner röntgen çekmedi antibiyotik ve çocuklara verilen bir ağrı kesici verdi 1 hafta kullanın dedi yürürken bir acı çekmiyor ama dediğim gibi sol ayağından pek güç alamıyor

veteriner röntgen çekmedi antibiyotik ve çocuklara verilen bir ağrı kesici verdi 1 hafta kullanın dedi yürürken bir acı çekmiyor ama dediğim gibi sol ayağından pek güç alamıyor
Ayağı incinmiş olabilir, zamanla düzelebilir ama veteriner röntgen çekip karar verseymiş daha iyi olurmuş. 🤔

Antibiyotik vermesi tuhaf. Antibiyotiğin bu gibi durumda bir yararı olmaz, aksine zarar verir.
Tünekte rahat durabiliyor mu ?

antibiyotiği bırakmalı mıyım sizce
Antibiyotiği ne için verdiğini bilmeden bırakın demem doğru olmaz. Veteriner hekim belki kuşun dışkısında bakteri vs. vardır onun için vermiştir.

Ama kuş kapıya sıkıştı diye vermemiştir umarım bunun ne mesleki ne de ahlaki bir yanı olur.

Veterinerler kuş depresyona girdi diye gitsen yine antibiyotik yazıp gönderiyor...
Hangi şehirdesiniz? Kuşa röntgen çekilmesi gerekiyor. Antibiyotiği kaç gündür kullanıyorsunuz?
4gündür kullanıyorum ve kullanmaya başladığımdan beri günün çoğunu uyuyarak geçiriyor istanbulda yaşıyorum

Geri