Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kayıp

Özgeyildizzz

Yeni Üye
Muhabbet kuşum pencereden kaçtı daha doğrusu görmedik pencereyi kapatırken ayağı sıkıştı can havliyle dışarı uçtu arkasından seslendik ne kadarcık canı var çok uzaklaşmaz diye çıktık aradık bayağ eğer birinin penceresine konmuşsa olurda biri bulursa yalvarırım yardım etsin annem çok ağlıyor araları çok iyiydi. Eskişehir batıkent mahallesi

Ekli dosyalar

• DSC_0146.JPG
    DSC_0146.JPG
    572.1 KB · Görüntüleme: 107
Merhabalar. Kuşunuz dışarı kaçtığından ilk 2 saat içerisinde çok fazla uzağa gidemez ve genellikle ilk gördükleri ağaçlık alanları tercih ederler, bu nedenle kuşunuzu bulmak için ilk 2 saat çok önemli çünkü saatler ilerledikçe kuşlarınız ağaçtan ağaca uçacağı için çok fazla uzaklaşacaktır ve onu bulmanız daha da zorlaşacaktır. Kuşunuzu aramaya çıkmadan önce kuşunuzun kafesini yanına alın ve bir pet şişe su olsun yanınızda, Kuşunuz size çok fazla alışkın değilse, onu gördüğünüzde yakalayabilmek için hafif tül benzeri bir örtü alın yanınıza, telefonunuzada muhabbet kuşu sesi indirin oda yanınızda olsun. Kuş sesinin şu önemi var; kuşunuz eğer yakın bir çevredeyse, telefonunuzdan kuş sesi açtığınızda, kuşunuz sesi duyduğu takdirde mutlaka karşılık verecektir, bu şekilde yerini tespit edebilirsiniz. Yerini tespit ettikten sonra da kuşunuz size alışkınsa onu çağırdınız zaman elinize ya da omzunuza gelecektir. Alışkın değilse de kafesine alışkındır. Kafesin kapısını açarak tünediği yere doğru kaldırarak mutlaka içerisine yada üzerine gelecektir (kuşlar alçak seviyede tünemez). Kafesin içerisine sokamazsanızda elinizdeki tül yardımıyla kuşunuzu kolaylıkla yakalayabilirsiniz. En son çare önerebileceğim yöntem ise su dökerek yakalama yöntemi. Tabiki bu yöntem diğer yöntemlere göre biraz daha tehlikeli çünkü sonrasında kuşunuzun hasta olma ihtimali de var. Ancak kuşunuz daha önceden dışarıda yaşama deneyimine sahip olmadığı için doğada yakalayamadığınız takdirde çok fazla hayatta kalamayacaktır. Bunu göz önünde bulundurduğumuz zaman kullanılabilecek bir yöntem. Kuşunuzun üzerine su dökdüğünüz zaman, kanatları ıslanacağı için çok fazla uzağa gidemeyecektir. Bu şekilde kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Açıklamalar yaparak yardımcı olmaya çalıştım umarım faydalı olmuştur.. Dilerseniz Youtube kanalımada abone olarak beni takip edebilirsiniz, oradada kendi kuşlarım ile ilgili videolar paylaşıyorum ve detaylı bilgiler vermeye çalışıyorum..
https://www.youtube.com/channel/UCICEJ9iRo7PbIdC5f6h0sGg

Geri