Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum korkuyor mu?

Mareenastark

Yeni Üye
Arkadaşlar iki hafta önce iki tane muhabbet kuşu aldım 1 aylık. Bir tanesinin alışması biraz zor ama öteki alıştığını düşünüyorum fakat bazı sıkıntılar var. Parmağımı uzattığımda geri adım atmıyor, ayaklarına ve göbeğine dokundurtuyor ve sadece 1 ayağını da parmağıma koyuyor ama ikinci ayağını da parmağıma koyduğunda kafesten çıkarınca elimden hiçbir şekilde gitmiyor. Arada sırada titreme hissediyorum fakat tüneğe geri koymak istediğimde de elimden inmiyor. Bir şeyden mi korkuyor acaba yoksa bana alışmamış mı?

vallahi ben hiç bilmiyorum bende yeniyim burada çok bilgili insanlar var onlar en doğru yorumu yapar ben araştırdıklarımla yorum yapim sadece onlar daha doğru şeyler söylerler. hem bende nekadar öğrenmişim veya yanlış biliyorum onu anlamış olurum bu sayede :)
kafesten çıkınca uçmama sebebi henüz iyi uçamıyor olduğundan olabilir belki korkuyordur diye düşündüm ama çok şanslısınız benim kuşum elime gelmiyor halen çok üzücü :(
ve sebebini bilmemekle beraber elime gelmesede başka bir tünek uzatarak kafese koyup çıkarıyorum bazen isteksizse eğerki çıkmak istemiyorsa aynen 1 ayağını atıyor bekliyor ben birazcık yukarı kaldırınca denge sağlamak için 2. yi de atıyor ama öyle davrandığında çıkmıyor kafesten geri içerideki tüneğe atlıyor kafesten çıkarken. size alışmamıştır belki hani ortama falan o yüzden hareket etmek istemiyordur çok. şuan yazdıklarımı okudumda sıfır yardımcı olmuşum hiçbirşey bilmiyormuşum :D neyse bilen arkadaşlar yazsın sanırım halen tam alışmamıştır ya hareket etmek istemiyordur pek genel yorumum olsun :)

İki haftada size tamamiyle alışıp güvenmesi mümkün değil fakat şu aşamaya bile gelmesi güzel. Zamanla daha çok alışacak.

Arkadaşlar iki hafta önce iki tane muhabbet kuşu aldım 1 aylık. Bir tanesinin alışması biraz zor ama öteki alıştığını düşünüyorum fakat bazı sıkıntılar var. Parmağımı uzattığımda geri adım atmıyor, ayaklarına ve göbeğine dokundurtuyor ve sadece 1 ayağını da parmağıma koyuyor ama ikinci ayağını da parmağıma koyduğunda kafesten çıkarınca elimden hiçbir şekilde gitmiyor. Arada sırada titreme hissediyorum fakat tüneğe geri koymak istediğimde de elimden inmiyor. Bir şeyden mi korkuyor acaba yoksa bana alışmamış mı?
Bahsettiğiniz davranış, annesinden erken ayrılmış bazı yavrularda görülür. Sanırım sizdeki kuş epeyce küçük. Parmağınızın sıcaklığını hissettiği için ayrılmak istemiyor. Bunu değerlendirin, ilgiyi eksik etmeyin, gerekirse saatlerce parmağınızda kalsın.

Geri