Karadeniz Pet

muhabbet kuşum kur mu yapıyor

Erkek mı kuşunuz ? Yem kusma kafa sallama kur hareketleridir. Tahta tünek kullanırsanız iyi olur plastikler sağlıklı değil.

Erkek mı kuşunuz ? Yem kusma kafa sallama kur hareketleridir. Tahta tünek kullanırsanız iyi olur plastikler sağlıklı değil.
evet tahta tünek sipariş ettim fakat yasaklardan dolayı daha elime ulaşmadı. evet erkek. son zamanlarda çeşitli sesler çıkarıyor avizedeki yansımasına vb. kafa sallayıp bazen gaga atıp yem çıkarıyor

Video kaldırılmış 🤔

Aynı yaşlarda bi dişi alabilirsiniz yanına 6 aylık falan olabilir erkek ten büyük olmasın. Ama yuva takmak için dişinin 10 aylık olmasını bekleyin en az

Ben öyle biliyorum yani. Benim erkek te iş olsa şimdi 2. Yavrularımı alacaktım 😂
Hmmm, ben bu forumda bu bilgiyi bulmadığınızı umuyorum ki forumda böyle şeyler olmamalı büyük ihtimalle 🤔
öyle bir kural yok kızıştı bitti o kadar tabii daha büyük olması belki daha iyi olabilir ama şart değil, bu kuş insan değilki 16 yaşında bir çocukmuş gibi düşünüyorsunuz

Halla halla kim demiş acaba merak ettim 🤔
Ben diyorum...

1 yaş altında dişilerin eşe atılması çok sağlıklı değil sonra yumurta sıkışması neden oldu, yumurtalar neden sürekli boş diye konular açılıyor.

İnsanlar ile kıyaslayabiliriz yada doğadaki diğer canlılar ile henüz olgunluğa erişmemiş yeterli gelişimini tamamlamamış canlıyı üretime koymak çokta doğru değil.

En çok verim alınan ve yavru bakımını gelişimini sağlıklı şekilde sağlayan anaçlar 1 yaşını aşmış kuşlardır aksi halde çocuğa çocuk baktırmak oluyor 🙂

Yakınlaştırmadığınız için çok birşey anlayamadım muhabbet kuşları kızgınlaştığında kafesin demirine gagalarını vurur göleri küçülüp büyür kafasını sallıyormu
mineral bloğa , salıncağına ve avizedeki yansımasına kafa sallayıp yem çıkarıyor. kafa tüylerini kabartıp tuhaf sesler çıkarıyor

mineral bloğa , salıncağına ve avizedeki yansımasına kafa sallayıp yem çıkarıyor. kafa tüylerini kabartıp tuhaf sesler çıkarıyor
Yem kusuyorsa kursak mantarı olabilir (ihtimal olarak değil, oluşabilir.) salıncağı çıkartın, ve eş alın yoksa kursak mantarı olur çok yem kusması kötü.

Geri