Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kusuyor

Aslıhan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce erkek yavru bi muhabbet kuşu aldım 1 haftadır çok iyi anlaşiyoruz hiçbir sıkıntımız yoktu ancak çok yemek yiyordu bugün de sabah kalktıgımda tüyleri nemli gibiydi sogukta kalmış olabilir her zamanki yerindeydi aslında ilk defa böyle oldu sonra odamda uçarken yatagımın arkasına düştü sonra orda 1 dakika kadar durdu ve kafasını sallayarak kusmaya başladı.Orada çıkarttım tekrar uçmaya başladı ama kondugu yerde direk uyumaya çalışıyor. Elime yem aldım yedi biraz ama yerken de gözleri kapanıyordu. kafesine koydum yemedi şimdi de çok hareketli uçuyor sallanıyor ötüyor ama kusması beni korkuttu. kafesine koydugumda da bi süre kusmaya çalıştı sallayarak kafasını ama bir şey çıkmadı agzından. Ne yapmalıyım? Bi veteriner arkadaşıma sordum yemek yiyorsa sorun yoktur dedi ama düştüğü için travma geçirmiş olabilir mi ? Bu sogukta veterinere götürsem hasta olabilir ne yapmalıyım?

çarpmadan dolayı travma durumlarında olan bir şey veya sizi görünce heyecanlanıp kusuyorda olabilir, erkekse kur yapıyor olabilir ,
hastalık söz konusu olduğunu sanmıyorum devamlı yapmıyorsa eğer. zaten neşesi yerindeyse bir sorun yoktur

çarpmadan dolayı travma durumlarında olan bir şey veya sizi görünce heyecanlanıp kusuyorda olabilir, erkekse kur yapıyor olabilir ,
hastalık söz konusu olduğunu sanmıyorum devamlı yapmıyorsa eğer. zaten neşesi yerindeyse bir sorun yoktur
Evet neşesi yerinde ama kustugundan beri sadece elimden yemek yedi normalde çok yemek yer. Bir sorun yok sanırım bugün takip edicem tekrar kusarsa mecbut veterinere götürmem gerek sanırım