Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Meyve/Sebze Yemiyor

Yağmur Kuşsan

Emektar Üye
Merhabalar, dişi bir muhabbet kuşum var. Kuşumun sorunu kuşumun meyve veya sebze yememesi. Kuşların meyve sebze yemeyi sevdiğini biliyorum fakat benim kuşum meyve/sebzelere ya hiç yaklaşmıyor ya da ısırıp tükürüyor. Meyve sebzelerin kuşlar için büyük önem arz ettiğini biliyorum bu yüzden kuşum adına endişelendim ve bu foruma yazıyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

Tadlarına alışana kadar ufak ufak doğrayıp, yemle karışık verebilirsin. Yem yerken meyveyide yiyecektir. Ele alışkınsa küçük bi parça elinle verebilirsin öylede alışır. Eğer koca bi dilim olarak kafese asıyorsan korkup yemiyorlar alışkın değillerse.

Tadlarına alışana kadar ufak ufak doğrayıp, yemle karışık verebilirsin. Yem yerken meyveyide yiyecektir. Ele alışkınsa küçük bi parça elinle verebilirsin öylede alışır. Eğer koca bi dilim olarak kafese asıyorsan korkup yemiyorlar alışkın değillerse.
bende kafesin tellerine asıp yemesini bekliyordum. dediğiniz yolu deneyeceğim çok teşekkürler.

Ve meyve ya da sebze vermeden güzelye yıkayıp peçeteyle kurularsan dış nemini alarak daha sağlıklı olur :)

Yorumlarınız için hepinize teşekkürler forumdaşlarım :)

Geri