Karadeniz Pet

paşathesecond

Yeni Üye
Merhaba herkese yine yardımınıza muhtacım.

Az önce yanına gittiğimde etrafının grup grup kustuğu yemlerden olduğunu gördüm. Kabarmış bir şekilde yanlarında duruyordu. Sonra da öğürür gibi hareketler yapıp bir iki tane daha yem kustu. Sebebi ne olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.

fotoğrafpaşa2.jpeg
fotoğrafpaşa3.jpeg

Öncelikle geçmiş olsun..Bu durum sık gerçekleşen bir durum mu ? Yemleri taze mi herhangi bir şekilde tozlanmış ya da bozulmuş olabilir mi ? Son olarakta istifrası kokulu mu ?

Öncelikle geçmiş olsun..Bu durum sık gerçekleşen bir durum mu ? Yemleri taze mi herhangi bir şekilde tozlanmış ya da bozulmuş olabilir mi ? Son olarakta istifrası kokulu mu ?
ilk kez bugün böyle oldu. Yeminin bozulduğunu sanmıyorum ama olabilirliği var(elimdeki en son paketin sonu kalmıştı) şimdi döküp yeni paket yemle değiştireceğim.. İstifrasını koklamayı sildikten sonra hatırladım maalesef. Ancak bir daha olursa bakacağım.

Kızgınlıkta da kustuklarını duymuştum bugün sabah elimin üstünde hareketler yapıyordu. O da tetiklemiş olabilir mi?

ilk kez bugün böyle oldu. Yeminin bozulduğunu sanmıyorum ama olabilirliği var(elimdeki en son paketin sonu kalmıştı) şimdi döküp yeni paket yemle değiştireceğim.. İstifrasını koklamayı sildikten sonra hatırladım maalesef. Ancak bir daha olursa bakacağım.

Kızgınlıkta da kustuklarını duymuştum bugün sabah elimin üstünde hareketler yapıyordu. O da tetiklemiş olabilir mi?
Evet o da mümkün süreci takip edelim sizde bir daha kusarsa kokusuna dikkat edersiniz.Aynı zamanda dışkı takibinede dikkat edelim..Geçmiş olsun yeniden.

Evet o da mümkün süreci takip edelim sizde bir daha kusarsa kokusuna dikkat edersiniz.Aynı zamanda dışkı takibinede dikkat edelim..Geçmiş olsun yeniden.
Dışkısını kontrol etmek için ilk istifra ettiğinde altına yeni kağıt havlu koydum. Bakacağım birazdan dışkısına.

Dışkı takibi iki gündür şöyle. İlk gün bakacağım dedikten sonra çektiğim fotoğraf bu şekilde.
fotoğrafpaşa7.jpeg

O günün akşamında yeni yaptığı bir dışkısı bu şekildeydi.
fotoğrafpaşa4.jpeg

Ertesi gün altındaki peçetesine baktığımda böyle bir şey gördüm.
fotoğrafpaşa8.jpeg

fakat o günün içinde yaptığı başka dışkı da aşağıdaki gibi(buraya maks 3 dosya ekleyebiliyormuşuz. kalanı alt cevapta)

Dışkı takibi iki gündür şöyle. İlk gün bakacağım dedikten sonra çektiğim fotoğraf bu şekilde.Ekli dosyayı görüntüle 53769
O günün akşamında yeni yaptığı bir dışkısı bu şekildeydi.
Ekli dosyayı görüntüle 53770
Ertesi gün altındaki peçetesine baktığımda böyle bir şey gördüm.Ekli dosyayı görüntüle 53771
fakat o günün içinde yaptığı başka dışkı da aşağıdaki gibi(buraya maks 3 dosya ekleyebiliyormuşuz. kalanı alt cevapta)
fotoğrafpaşa9.jpeg

yukarıda yazdığım parçanın devamı (fakat o günün içinde yaptığı başka dışkı da aşağıdaki gibi)
Fakat bugün aşırı sulu iki kez dışkı yaptı ben de korktum.
fotoğrafpaşa10.jpeg
fotoğrafpaşa11.jpeg

Diğer konuların takibi konusunda ise başka herhangi bir istifra, koku gibi bir şey söz konusu olmadı. Sadece bugün bu sulu dışkıyı görünce hemen yazayım dedim.

Kursak mantarı olabilir. Sıklıkla ishal görülmez fakat durgunluk, o dediğiniz böğürme gibi olan hareket(kusma hareketi), ve kusma belirtilerdir.

anladım günlük yemden dolayı olabilir genel durumuna göre hareket edin kusma hareketini yapmaya devam ederse yazarsınız tedavi uygularız. Eğer mikostatin şurup varsa haftada bir suluğunun ağız kısmına 2 küçük damla damlatabilirsiniz fazla etkiili bir ilaç değildir ama tedbir için ben de uyguluyorum.

anladım günlük yemden dolayı olabilir genel durumuna göre hareket edin kusma hareketini yapmaya devam ederse yazarsınız tedavi uygularız. Eğer mikostatin şurup varsa haftada bir suluğunun ağız kısmına 2 küçük damla damlatabilirsiniz fazla etkiili bir ilaç değildir ama tedbir için ben de uyguluyorum.
yemini bu postu ilk açtığım gün, kustuktan sonra yeni pakete ve vitakraft'a geçtim. Ondan olmuş olabilir mi bu sulu dışkılar?

@LİMON<3EGE @ZeytinÇiceği kuş dururken kuyruğunun sallandığını fark ettim. Bu bir sorun teşkil eder mi?

Ancak beni görünce bana doğru atladığı için düzgünce videosunu çekemedim. Çekince atacağım.

Evet videoya çekebilirseniz hem konu açar hemde bizlerde görebiliriz kuyruk ama hızlı bir şekilde mi oluyor ?Uçarken nefes nefes kalma,tünekte çit çit ses çıkarma mevcut mu ?Yinede video görmek daha sağlıklı yorumlar getirecektir.

Geri