Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum sürekli kusuyor

dyetiker

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşum 2 gündür her yediğini çıkartıyor. İshal değil kabarık da değil ama sürekli uyuyor halsiz.. yem yiyor yediğini kusuyor. Ne yapabilirim. Cinsel istek amacıyla kusmuyor kesinlikle hasta. Vitamin verdim dünden beri düzelme yok

Ekli dosyalar

• IMG_4249.JPG
    IMG_4249.JPG
    887.4 KB · Görüntüleme: 22
Öncelikle geçmiş olsun. Veterinere götürme şansın yoksa Enseye 1 damla vilmectin damlat. Ve Suyuna Baytiril isimli ilaçtan koy 5 gün devam et düzelme olmazsa tekrar yaz.

Öncelikle geçmiş olsun. Veterinere götürme şansın yoksa Enseye 1 damla vilmectin damlat. Ve Suyuna Baytiril isimli ilaçtan koy 5 gün devam et düzelme olmazsa tekrar yaz.
1 damla vilmectin ne için hocam sorabiliriyim bendede varda

1 damla vilmectin ne için hocam sorabiliriyim bendede varda
Vilmectin iç ve dış parazitler için kullanılan bir ilaç. Parazit kaynaklı bir rahatsızlıksa o çözer. Bakteriyel bir hastalıksa Baytril çözer. Tedaviye rağmen Düzelme olmazsa mantar ihtimali var demektir. Ona da ayrı ilaç tavsiye ederiz.

Vilmectin iç ve dış parazitler için kullanılan bir ilaç. Parazit kaynaklı bir rahatsızlıksa o çözer. Bakteriyel bir hastalıksa Baytril çözer. Tedaviye rağmen Düzelme olmazsa mantar ihtimali var demektir. Ona da ayrı ilaç tavsiye ederiz.

ranidazole verdim bu ilacı birde çocuk maması veriyorum

şuanlık ne kullanabilirim vilmectin var evde 1 sene oldu alalı.

Enseye bir damla vilmectin damlatın dedim ya. Ranidozele ye başlamışsanız devam edin 5 gün 3 gün sonunda hafif de olsa düzelme olmazsa baytirile geçin.

evet o ilaç bişeye yaramadı baytiril nasıl vericem kaç damla ağzına

Kesintisiz 3 gün devam ettiğinize eminseniz. bir suluğa 2 ml baytiril katıp iyice çalkaladıktan sonra verin.tedavi süresi 3 - 5 gündür. 3günün sonunda bariz iyileşme varsa kesin yoksa düzelene kadar en fazla 5 günn olmak üzere devam edin. 5 günün sonunda düzelme olmazsa tekrar yazın.

Kesintisiz 3 gün devam ettiğinize eminseniz. bir suluğa 2 ml baytiril katıp iyice çalkaladıktan sonra verin.tedavi süresi 3 - 5 gündür. 3günün sonunda bariz iyileşme varsa kesin yoksa düzelene kadar en fazla 5 günn olmak üzere devam edin. 5 günün sonunda düzelme olmazsa tekrar yazın.

O ilacı verince kuşun ağzından tükürükler çıkıyordu bu iyleşme olabilirmi resmen su kusuyor du

İyileşme belirtisi değildir. Kusmaya devam etmesi bilakis iyileşmediğini gösterir. Köpürmesi ilacın köpürmesindendir Muhtemelen. Baytril'e başla bence