Karadeniz Pet

muhabbet kuşum sürekli tüyünü kabartıyo ve kuyruğunu sallıyor

Limon-Paşa

Yeni Üye
başlıktada gördüğünüz gibi ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

Detaylı bir bilgi vermelisiniz, mümkünse görüntü paylaşmalısınız, videolu olursa daha iyi olacaktır.

Muhabbet kuşlarında bu durum üşütmeyi de gösterebilir, akciğerlerinin su toplamasını da gösterebilir, kursak mantarını da gösterebilir ve hakeza. Açıklama yaparsanız, daha iyi yardımcı olabiliriz.

kameram kötü değil ama kötü görünüyo sıkıntı olmaz demi

Gagasından mahoş bir koku geliyor mu bakar mısınız? Kursak mantarı gibi duruyor, arada kusacak gibi hareket ediyor mu kafası?

Bir kabarıklık yok

Bu videodaki tutuş tekniğini uygulayabilirsiniz fakat normalde yaklaştığınız zamanda hissedersiniz kokuyu.

Kuşun dışkısının net fotoğraflarını ve gözlemlediğiniz davranış değişikliklerini paylaşın.

Koku gelmiyor ise kursak mantarı değildir, yahut başlangıçtadır henüz. Kuşunuzun dışkısını görmem gerekiyor, arkadaşın dediği gibi dışkı resmide paylaşırsanız daha sağlıklı yorumlar yapabiliriz. Ancak diğer arkadaşın kuşunun tüy değiştirdiği hakkındaki konuda, bende de aynı sorun var dediniz. Tüy kapsülleri için.. Kuşunuzda tüy apsülleri görüyorsanız tüye girmiştir, rahat atlatması ve yorulmaması için B vitamini takviyesi yapmalısınız.

ŞUAN YARINA ÖDEVİM OLDUĞUNU YENİ FARK ETTİM YARIN ATARIM DIŞKI FOTOSUNU

dışkı bu bide şu videoya bakarmısın benim kuşum bu kadar kötü değil

Ekli dosyalar

• 25383085_1521988994544300_1087760917_o.jpg
    25383085_1521988994544300_1087760917_o.jpg
    114.4 KB · Görüntüleme: 26
dışkı bu bide şu videoya bakarmısın benim kuşum bu kadar kötü değil
Kuşunuzun dışkısındaki ürat fazla görünüyor, beyaz renkli kısım, böbreklerden atılır. Kuşunuzdaki böbrek asidi fazla, kuşunuzun iştahında gitgide bir düşme yaşanabilir. Sağlık tohumu alıp vern yahut çimlendirme işlemi uygulayın, mama verin. Bunlar kolay sindirilebilen yiyeceklerdir. Aynı zamanda solunum problemi de var, Eczanelerden BAYTRİL temin ediniz. Gagasından 1 damla 12 saatte bir veriniz.

Kuşunuzun dışkısındaki ürat fazla görünüyor, beyaz renkli kısım, böbreklerden atılır. Kuşunuzdaki böbrek asidi fazla, kuşunuzun iştahında gitgide bir düşme yaşanabilir. Sağlık tohumu alıp vern yahut çimlendirme işlemi uygulayın, mama verin. Bunlar kolay sindirilebilen yiyeceklerdir. Aynı zamanda solunum problemi de var, Eczanelerden BAYTRİL temin ediniz. Gagasından 1 damla 12 saatte bir veriniz.
bu kuşun sıkıntısıda bi bitmedi yeni fark ettim burun deliklerinden bir kapanmış bide eğer mantar varsa büyük ihtimalle yere döktükleri yemden dolayıdır çünkü yerden çok yem yiyor

Antibyotik tedavisi gerekiyor; resim atabilir misiniz lütfen, belli ki bakımında dikkatsiz davranmışsınız. Kafes tabanında normalde ızgara olmalıdır ki kuşlar tabandaki pisliklerinin içinde zarar görmesinler.

böyle

Ekli dosyalar

• 25359822_1522013481208518_1575966236_n.jpg
    25359822_1522013481208518_1575966236_n.jpg
    35.4 KB · Görüntüleme: 26
Geri