Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Sürekli Tıksırıyor

leontech

Yeni Üye
1 2 hafta önce kakası yemyeşil ve cıvıktı birde geceden sabaha yeşil bir su geliyordu ağızdan şırıngayla bir damla sirke verdim ve suyuna hergün sirke koydum kakası normale döndü ama bu tıksırması ara ara oluyodu şuan sık sık oluyor ilkten oyun yapıyo zannetim ama sanırım bir hastalığın belirtisi .

Benimkide böyle ses çıkarıyo ama 1 kere yapıyo sanki geğirir gibi :D Ondan karısmadim ama sanki seninki hasta gibi

Benimkide böyle ses çıkarıyo ama 1 kere yapıyo sanki geğirir gibi :D Ondan karısmadim ama sanki seninki hasta gibi
Var bir problemi ama çözemedim.. Maşallahı var aslında çok sağlıklı bir kuştur buna hastalıklar hep aldığım dişiden bulaştı ama sağlıklı olması sayesinde yenebiliyor bulaşan hastalıkları çok şükür ,sen yeterki tedaviyi doğru yap.

LG-K580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeşil sulu ve Yeşil Puding kıvamında dışkı ve tıksırma ve nefes almakta zorlanma Trikomonas hastalığı belirtisidir. Ornidazol veya Metronidazol etken maddeli bir şurup alıp çeyrek suluğa 6 damla olacak şekilde 5 gün tedavi edin. Tedavi süresince ve sonrasında Probiyotik verseniz toparlanması daha kolay olur. Tedavinin 4. günü kafesi ve tüm ekipmanlarını dezenfekte edin.

Yeşil sulu ve Yeşil Puding kıvamında dışkı ve tıksırma ve nefes almakta zorlanma Trikomonas hastalığı belirtisidir. Ornidazol veya Metronidazol etken maddeli bir şurup alıp çeyrek suluğa 6 damla olacak şekilde 5 gün tedavi edin. Tedavi süresince ve sonrasında Probiyotik verseniz toparlanması daha kolay olur. Tedavinin 4. günü kafesi ve tüm ekipmanlarını dezenfekte edin.
Varmıdır bir ilac tavsiyeniz. Eczaneden rahatlıkla bulabileceğim. Yeşil suyu geceden sabaha altına işer gibi çıkartırdı . Ağızdan bir damla sirke alması ve sulugunda sirke bulundurmam bu durumu düzeltti ama tıksırması var birtek.

Sirke de Hastalığı baskılar ama tedavi etmez. Tedavi edebilmesi için kuşun kaldıramayacağı dozlarda vermeniz gerekir. Flagyl veya Mikostatin olabilir. İkiside beşeridir. Flagyl daha iyidir ama forumdan biri reçetesiz satmıyorlar demişti. Yazdırabilirseniz Flagyl alın yoksa mikostatin.

Sirke de Hastalığı baskılar ama tedavi etmez. Tedavi edebilmesi için kuşun kaldıramayacağı dozlarda vermeniz gerekir. Flagyl veya Mikostatin olabilir. İkiside beşeridir. Flagyl daha iyidir ama forumdan biri reçetesiz satmıyorlar demişti. Yazdırabilirseniz Flagyl alın yoksa mikostatin.
Flagyl tablet sulandırılıp kullanılabiliyormuş galiba suluğuna sulandırıp eklesem olur dimi. 100cc suluk var tamamını doldurup mu sulandırayım yarım mı olsun.

Şurup alın neden tablet alacaksınız ki çeyrek suluğa 6 damla tablet olursada çeyrek suluğa 1/6

Şurup alın neden tablet alacaksınız ki çeyrek suluğa 6 damla tablet olursada çeyrek suluğa 1/6
Selçuk hocam benim mubişte de aynı sıkıntı var dışkısı normal. Ancak tek sıkıntı kuyruğunu çok hafif aşağı yukarı sallıyor. Araştıdığıma göre astım belirtisi. Zaten uçtuktan sonra omzuma konup çok hızlı nefes alıp veriyor. Bende bu Flagyl şurubunu mu kullanmalıyım?

Astım olduğundan emin misiniz peki ? Ne zamandan beri bu şekilde ? Ağzını koklayın koku var mı ? Hareketlerinde bir dengesizlik seziyor musunuz ( Uçarken veya konarkken ) ? Ayrıca altına peçete serip dışkısını paylaşın.

Uzun zamandır farkediyorum bi müddet uçtuktan sonra omzuma konduğunda hızlı nefes alıp veriyor ve parmağımdayken birden ağzını açıp kapatıyor. Uçması normal çok güzel uçuyor. Elbette astım olduğundan emin değilim sadece bir tahmin benimkisi. Kuyruğu aşağı yukarı hareket ettirince kapıldım bu tahmine. Ağzında kötü koku yok.
20170530_041524.jpg

Dışkı rengi çok belli olmuyor resimde koyu yeşil mi açık mı ?

Son düzenleme:
Açık yeşil Sizin kuşta da trikomonas var çok yüksek ihtimalle. Flagyl şurup bulursanız yukarıdaki tarife göre kullanın.

Çoğu forumda okudum. Kuşlar sürekli bu hastalığa maruz kalıyorlar. Bu hastalık neden olur hocam nedir bu nerden kapıyor bunu kuşlar

Selçuk hocam 2gun önce aldım yavru dışkısı böyle sıvı ve ne yem yiyor ne su içiyor. tunekten inmiyor sürekli uyuyor ve poposu şiş düşünceniz ne?​

Ekli dosyalar

• 20170529_142124.jpg
    20170529_142124.jpg
    554.1 KB · Görüntüleme: 59
Mikostatin aldım . Suluğunu yarım doldurup 6 damla verdim. Sirkeyi kesince dediğiniz gibi oldu hemen idrarı eski haline döndü puding kıvamı yeşilimsi oldu ve yeşil sulu akıntısı geri geldi. İnşallah bu verdiğimiz ilac hem tıksırmasını hemde idrarını düzeltir. Flagyl için reçete istedikleri doğruymuş. Bu arada ilacı sulukta 1 günmü tutayım yoksa günde 2 kere değişeyim mi

Çeyrek suluğa 6 damla günde iki defa yenileyin suyu
Selcuk bey benim dişi kusumu ilk aldigimda da hizli hizli kuyrugunu aşağı yukari oynatiyordu ve arada agzini aciyordu nefes alirken. Ben astım yada soğuk alginligi sandim hep.sizin yazdiklarinizi okuyunca acaba brnim kusumda da mi tricomanas var diye şüphe eder oldum.kusum cok hareketli yemesinde ucmesinde sorun yok. Kuyrugu asagi yukari titriyor hafif.agzi kötü kokmuyor diskisida kokmuyor ama diskisi geldiginden bu yana acik yeşil. Bazen sulu ama cok degil ama acik yesil. Haftada 2 gun suyuna elma sirkesi koyuyorum bende mi antibiyotik tedavisi uygulamaliyum yoksa kendiliginden geçer mi..birde bu hastalik erkek kusa d bulasirmi...

Selcuk bey benim dişi kusumu ilk aldigimda da hizli hizli kuyrugunu aşağı yukari oynatiyordu ve arada agzini aciyordu nefes alirken. Ben astım yada soğuk alginligi sandim hep.sizin yazdiklarinizi okuyunca acaba brnim kusumda da mi tricomanas var diye şüphe eder oldum.kusum cok hareketli yemesinde ucmesinde sorun yok. Kuyrugu asagi yukari titriyor hafif.agzi kötü kokmuyor diskisida kokmuyor ama diskisi geldiginden bu yana acik yeşil. Bazen sulu ama cok degil ama acik yesil. Haftada 2 gun suyuna elma sirkesi koyuyorum bende mi antibiyotik tedavisi uygulamaliyum yoksa kendiliginden geçer mi..birde bu hastalik erkek kusa d bulasirmi...
Bende ağızdan şırıngayla bir damla sirke verdim sonrasında suyuna sürekli elma sirkesi verdim . Düzeldi kakası ama bu geçici oldu sirkeyi kestim eski haline döndü . Bahsettiğiniz gibi çok acik bir yeşil ve cıvıktı kakası .

Geri