Karadeniz Pet

muhabbet kuşum sanırım çok hasta . lütfen acil!

mugs

Yeni Üye
ben amerikada yaşıyorum eşim ve ben dün gidip bir kuşçudan muhabbet kuşu aldık başka bir kafesde ayrılmış 4,5 tane uyuyan kuşlar vardı. sorduğumuzda onların diğerlerinden daha küçük olduğunu söyledi. bizde bu bebek kuşlardan birtane aldık. dünden beri bizimle fakat sürekli kabarıp uyuyor, kakası isal ve fosforlu yeşil. yemini çok az yiyor, hiç tepkisi yok bıraktığımız yerde kalıyor. adamın söylediğine göre 5 haftalıkmış. sizce sorunu nedir ve ne yapmalıyım? küçük bebeğin ölmemesi için elimden geleni yapmak istiyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_0124.JPG
    IMG_0124.JPG
    212.3 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_0125.JPG
    IMG_0125.JPG
    194 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_0116.JPG
    IMG_0116.JPG
    944.6 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_0123.JPG
    IMG_0123.JPG
    914.2 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_0121.JPG
    IMG_0121.JPG
    406.5 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_0123.JPG
    IMG_0123.JPG
    914.2 KB · Görüntüleme: 37
merhaba fotograf atar mısınız ?

İshali iciniz cay bardağı suya 3-4 damla organik elma sirkesi koyup sulugunu bu suyla doldurun ama haftada 2 gun bu sudan içirin. Büyük bir hastalığı yoksa sirke ishali geçirecektir bir de haşlanmış tuzsuz patates yedirmeyi deneyin az miktar. Sicak tutun. Usutmusse bunlar iyi gelir ve düzelir. Cok keyifsiz hic ötmüyorsa belki daha tecrübeli arkadaşlar ilac önerirler. Cok gecmiş olsun

İshali iciniz cay bardağı suya 3-4 damla organik elma sirkesi koyup sulugunu bu suyla doldurun ama haftada 2 gun bu sudan içirin. Büyük bir hastalığı yoksa sirke ishali geçirecektir bir de haşlanmış tuzsuz patates yedirmeyi deneyin az miktar. Sicak tutun. Usutmusse bunlar iyi gelir ve düzelir. Cok keyifsiz hic ötmüyorsa belki daha tecrübeli arkadaşlar ilac önerirler. Cok gecmiş olsun
öneriniz için teşekkür ederim, ama hiç öttüğünü duymadım parmağım kadar zaten çok küçük ondan mı acaba diyorum. baktıkça moralim bozuluyor. ne yapacağımı bilemedim.

Evet yavru bir kus ama otmemesi ve kabarık olmasının yavru olmasıyla ilgisi yok. umarim ilaca gerek kalmadan düzelir bebis

Merhaba sanırım usutmus rüzgar almış olabilir

sizce ne yapmalıyım sürekli uyuyor. amerikada alabileceğim bir ilaç biliyormusunuz hemen gidip alayım. yada bir veterinere mi götürsem?
Bence kuşun hiç birşeyı yok yeni ve tek olduğundan otmuyordur ishali de ondandır kus sesi aç bak nası ötmeye başlıyor:)

açtım biraz öttü tekrar uyumaya başladı :/
Tek ve yavru olduğundan uyuması çok normal bütün kuslar böyle olur eve yeni geldiklerinde de hatta 1 2 gün yem bile yemezler bazen. Size alışana kdr uyumaya devam edecektir ilgilenin zamanla hareketlenir hasta değil bence

Tek ve yavru olduğundan uyuması çok normal bütün kuslar böyle olur eve yeni geldiklerinde de hatta 1 2 gün yem bile yemezler bazen. Size alışana kdr uyumaya devam edecektir ilgilenin zamanla hareketlenir hasta değil bence
içime su serptiniz teşekkür ederim umarım değildir.:)

Erdem arkadasima katiliyorum. Bir de diskisinin fotografini gorsek daha iyi olabilir. İshali icin aspur verin ve ruzgar almayan bir yerde tutun. Kafasini arkasina koyarak uyumasi normal. Bir kac gune kendine gelir. İlginizi eksik etmeyin.

Erdem arkadasima katiliyorum. Bir de diskisinin fotografini gorsek daha iyi olabilir. İshali icin aspur verin ve ruzgar almayan bir yerde tutun. Kafasini arkasina koyarak uyumasi normal. Bir kac gune kendine gelir. İlginizi eksik etmeyin.
başka fotoğraf koyamıyorum fotoğraflar büyük geliyor. koymaya çalışacağım.

Ekli dosyalar

• IMG_0116.JPG
    IMG_0116.JPG
    944.6 KB · Görüntüleme: 21
Hocam sadece aspur verin bir muddet gozlemleyin umarim cabucak toparlar

Geri