Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum soğuk algınlığı mı geçiriyor ?

Murat KARAGÖZ

Yeni Üye
Bana geleli 5 gün olan yavrum sanırım soğuk algınlığı mı geçiriyor anlamadım. Öyle tüy kabartma belirtisi yok fakat hapşırdı ve burun deliklerinden sıvı geldi bugün bir de bazen halsiz ne yapmam gerekiyor geleli 5 gün oldu bana .
IMG_20180820_234214.jpg
IMG_20180821_001525.jpg

Son düzenleme:
Foto?

HTC Desire 820G PLUS dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dışkısı nasıl
Hapsururken mi sıvı çıktı

Evet hapşururken arada hapşuruyor. Geldiğinden beri halsiz aslında ama alışıyordur diye bişey demedim. Dışkı normal gibi ama yinede peçete koydum fotoğraf yükleyeceğim ilk dışkısında.

Bence bir sorun yok zamanla alışır ama gene de diskisini atarsanız iyi olur

HTC Desire 820G PLUS dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fotoğraf ekledim. Yorgun gibi bir hali var arada hapşuruyor gözleri kapatıyor hafiften kabarıklık var sanırım. Kuyruk sallama yok. Hapşurdu yine 2 kere sulu şekilde.

Solunum yollarında enfeksiyon olabilir. Şu anda bayram vakti pek bir şey yapamazsınız zaten. Elinizde multivitamin varsa suyuna katın. Bir su bardağını doldurup varsa kaya tuzu yoksa normal tuzdan bir çay kaşığı koyup iyice karıştırın, burun deliklerine birer damla damlatın. Eğer varsa okyanus suyu veya serum fizyolojik de olabilir. Devam ederse önlem almak gerekir

Daha yavru diye vitamin almadım. Elma sirkesi damlattım suyuna 1-2 saat önce. Geldiğinden beri hapşırma vardı . Hapşırırken burnundan çıkan sıvıyı bugün farkettim. Sabah hızlı şekilde gagasını açıp kapatıyordu pencereyi acıp havalandırınca normalde döndü nefes alması. Dışkı normal gibi duruyor ama değil mi ?

Dışkı şimdilik önemli değil. Zaten yeni gelmiş yavru. O zaman tam dolu suluğa 8-10 damla kadar limon damlatin.

Dün gece üzerini örttüm bugün biraz daha iyi gibi görünüyor cok hareketli fakat uçarken değişik sesler çıkarıyor nefes nefese kalıyor gibi uçarak tıksırma mı hapşuruk sesimi anlayamadım çok farklı bi ses kendini sevdirmiyor ama elime omzum gelmeye başladı.

Bu arada herkese hayırlı bayramlar dilerim.

Dün gece üzerini örttüm bugün biraz daha iyi gibi görünüyor cok hareketli fakat uçarken değişik sesler çıkarıyor nefes nefese kalıyor gibi uçarak tıksırma mı hapşuruk sesimi anlayamadım çok farklı bi ses kendini sevdirmiyor ama elime omzum gelmeye başladı.

Bu arada herkese hayırlı bayramlar dilerim.
Solunumsal durumla alakalıdır. İyi bayramlar.

Geri