Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum son 1 haftadır hasta

Pelinemree

Yeni Üye
Merhabalar,

5 aylık erkek muhabbet kuşum var. Yemine, kumuna, suyuna ve temizliğine oldukça dikkat ediyoruz, ancak kuşum son 1 haftadır tüm yediği yemleri sindirmeden ayağına kusup tekrar yiyor, hafif zayıfladı ve ishal arada olup geçiyor. Bazrn tüylerini kabartıp oturuyor. Kendisini çok kaşıyor. Ayağına kustuğu için sürekli ayağını gagalıyor. Bir kaç kere de salyalı yem çıkardığını gördüm. Aç olduğu için sanırım sürekli yem yiyor su içiyor.Veterinere götürdüm sadece gözle muayene ederek bana baytril ve vitamin verdi. Sabah akşam ağzına ikisinden de 2 damla damlatıyorum. 3. Günümdeyim ancak kusma devam ediyor.

Yardımlarınızı rica ediyorum

Kuşun ve dışkısının fotoğrafını ekler misiniz? Kursak iltihabı olabilir. Bu nedenle ilaç tedavisi lazım, daha deneyimli bir veterinere gitme olanağınız varsa gidin. Suluğundaki suya tam dolu suya beş altı damla elma sirkesi damlatın.(suluğunda ilaç varsa damlatmayın)

Merhaba, fotoğrafları ekliyorum, altını tekrar değiştirdim daha net görebilirsiniz diye. Suyunda ilaç kullanmıyoruz. Ağzına Baytril damlatıyorum. Yine de suyuna eklemeli miyim ? Bir de kuşumun önündeki sarılıklar ilaç verirken üstüne ilaç döküldüğü için oldu, kusmuk değil onlar.

casper 2.jpg
casper.jpg

Erkek olduğu için kur yapıyor olabilir ishal için kanarya yemide verebilirsiniz

Merhaba, fotoğrafları ekliyorum, altını tekrar değiştirdim daha net görebilirsiniz diye. Suyunda ilaç kullanmıyoruz. Ağzına Baytril damlatıyorum. Yine de suyuna eklemeli miyim ? Bir de kuşumun önündeki sarılıklar ilaç verirken üstüne ilaç döküldüğü için oldu, kusmuk değil onlar.

Ekli dosyayı görüntüle 28556 Ekli dosyayı görüntüle 28557
Burada kullanım ile alakalı yorum yazılmış bir bakın https://www.google.com.tr/amp/www.m...minde-baytril-kullanimi.46087/?amp=1452290612

Geri