Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum sulu dışkı yapıyor .

Müesser

Yeni Üye
Kuşum bir süredir sulu dışkı yapıyor . Bazen her zaman değil ama sadece su yapıyor. Yaptığı diskisı yeşil renk bırakıyor . Önceden bu tarz yapmıyordu gayet normaldi dışkısı .
Kuşum ayrıca 8 aylık falan sanırım dişi ve hareketinde bir sıkıntısı yok oynuyor uçuyor . Ama bir kaç gündür yeniden tüy dökmeye başladı ve yeni tüyü çıkıyor . Aslında bir iki ay önce tüyleri dökülüp yeni tüyleri çıkmıştı ama bu ara tekrar başladı .yardımcı olursanız sevinirim normal mi bu durum .

Ekli dosyalar

• IMG_20180524_164631.jpg
    IMG_20180524_164631.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 17
Haşlanmış patates verin şimdilik. (Tuzsuz ve yağsız pişecek)

patates verdim ama genelde pek sevmez patatesi kafesinde duruyor ama yemiyor. Dal darı sever o yüzden dal darı verdim yedi bir kaç gün fakat değişiklik olmadı.
Ayrıca isal de genelde popoya dışkı yapışması olabilir fakat kızımda öyle bir durum yok.

Son düzenleme:
Dışkısını sulu buldum ben, normal gelmedi. Tam boy dolu suluğuna elma sirkesi katın.(dışkısını su gibi yapıyor bazen dediğiniz için 3 damla ekleyin damlalıkla) Dal darıya devam edin.

Dışkısını sulu buldum ben, normal gelmedi. Tam boy dolu suluğuna elma sirkesi katın.(dışkısını su gibi yapıyor bazen dediğiniz için 3 damla ekleyin damlalıkla) Dal darıya devam edin.
evet ne yazk ki bana da normal gelmiyor ve tedirgin ediyor. İsalin dışında başka bir sorunu mu var acaba sorusunu da düşündürüyor. Bulunduğum yerde bu konuda bilgili bir veteriner yok . Suyuna avilin vitamin düzenli katarım ve isal olunca direk dal darı verince geçiyordu şimdi günlerdir geçmiyor olması beni tedirgin ediyor. İlginiz için ayrıca teşekkürler

Suyuna 6 damla sirke katın. 4-5 gün verin. Arada kötüleşirse yazın. Ayrıca probiyotik de katın suyuna uzun bir süre.

Diazyme 256 ekonomik ve yeterli bir üründür. Herhangi bir marka olabilir. Suda eriyen formda olsun yeter.

Son düzenleme:
evet ne yazk ki bana da normal gelmiyor ve tedirgin ediyor. İsalin dışında başka bir sorunu mu var acaba sorusunu da düşündürüyor. Bulunduğum yerde bu konuda bilgili bir veteriner yok . Suyuna avilin vitamin düzenli katarım ve isal olunca direk dal darı verince geçiyordu şimdi günlerdir geçmiyor olması beni tedirgin ediyor. İlginiz için ayrıca teşekkürler
Gelişmelerden bizleri haberdar edin olur mu? Geçmiş olsun:)

Arkadaşlar merhaba . Konunun başında belirtmiştim zaten sorunumuzu. Tüm söylenenleri yaptım sürekli probiyotik kullanıyorum bol bol dal darı veriyorum fakat hala sulu dışkı yapmaya devam ediyor. Normal hal durumunda hareketinde bir sıkıntı yok ama bu durum geçmiyor . Yardımcı olur musunuz lütfen .

Yeniden dışkı fotoğrafını atabilir misiniz? Kuş kabarık mı durgun mu nasıl? Onun da fotoğrafını paylaşın.

Ayrıca kızım yalnız ama sürekli bize kur yapıyor kafesin altına izgarayi kaldırıp girip tüm kağıtları kemiriyo son zamanlarda orada eşinip duruyor bunlar yalnız olmasına rağmen yumurtlama belirtisi olabilir mi ? Sulu dışkı yapmasının bu durumla alakası olur mu?

Yeniden dışkı fotoğrafını atabilir misiniz? Kuş kabarık mı durgun mu nasıl? Onun da fotoğrafını paylaşın.
Hayır normalde kabarık durmuyor ve hiç durgun değil . Size kafesinin durumunu atayım . Her gün değişir ve temizlenir kafesi fakat son zamanlarda kafesin altını hep böyle yapıyor . İzgarayi kaldırıp altına girip talan ediyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20180620_120257.jpg
    IMG_20180620_120257.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20180620_120342.jpg
    IMG_20180620_120342.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 5
  • IMG_20180620_120058.jpg
    IMG_20180620_120058.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 6
Izgarayı kaldıramaması lazım, boyutu kafese uygun değil mi diye düşündüm.

Kuş sağlıklı görünüyor ancak dışkısı sulu. Kafesi eşelemesi yumurta belirtisi olabilir ancak kesin bir şey diyemem başka üyeler de buna dair yorum yaparsa iyi olur.

Izgarayı kaldıramaması lazım, boyutu kafese uygun değil mi diye düşündüm.

Kuş sağlıklı görünüyor ancak dışkısı sulu. Kafesi eşelemesi yumurta belirtisi olabilir ancak kesin bir şey diyemem başka üyeler de buna dair yorum yaparsa iyi olur.
Izgara kafese tam uygun fakat onu özellikle kaldırıyor ufacık kendisi ama onu nasıl kaldırıyor anlamıyoruz . Özellikle o şekilde catı şeklinde yapıp altına giriyor . Bunu yaparken uğraşıyor tabi ki baya kendisi ters şekilde tellerden tutunup kafası aşağıda kalıyor izgarayi tutup çekiyor . Bu durumu başkasının garibine gidiyor fakat biz yaramazlıklarına alıştık artık

Geri