Karadeniz Pet

!!Muhabbet Kuşum Sulu Değil Bildiğiniz Su İşiyor!!

tetveli

Yeni Üye
Merhaba, 1 yaşında erkek bir muhabbet kuşum var. yıl boyunca ara ara sulu kaka yapıyordu ancak uzun sürmediği için küçük vitamin destekleriyle atlatıyorduk. Tatile gitmem gerekti 10 günlüğüne, arabamda kazadan dolayı sanayide olduğu için kuşumu sevdiğimiz bir komşumuza bıraktık yaşlı olduğu için evi oldukça sıcak olan ve akşamdan akşama yemine suyuna bakan oğlu olduğu için içim rahattı, hala da öyle. Ancak kuşumu aldığımda tüylerini çok büyük oradan yolmasıyla seyrekleştiğini ve hafif halsizlik olduğunu farkettim ancak ayrılıktan strese bağlı olduğunu düşündüm ta ki parmağıma alana kadar. Parmağımda durduğu süre boyunca birkaç dakikada bir sıklıkla, tam sıvı su şeklinde çiş yaptığını görünce hemen kafesine baktım. ızgara altındaki kağıtta buruşmuştu, belliki sulu işeme vardı. Burada öyle kuşlara bakan veteriner falan da yok, biz anlamayız büyükbaş yada küçükbaş diyorlar. Ne yapmalıyım durum acil görünüyor. Resmini atamıyorum şu an hem dışardayım hemde ben dışkı resmi çekene kadar emilir o kadar sıvı:(

Ben de kuşumu iki gün önce tüyleri yolunmuş buldum. Benimkinde sümük kıvamında 3 cm uzunluğunda dışkıladığını gördüm ancak su içmiyor ve hasta tek ayağına basamıyor. Kuşunuz ayağının üzerine basabiliyorsa ve suyunu içip yemini yiyorsa suyuna çay kaşığının ucu ile kahve katıldığı zaman dışkısının %80 katılaştığını öğrendim. Binlerce foruma baktım sabahtan beri Allahım şifa versin kuşlarımıza, saygılar.

eve gidene kadar bende bir şeyler öğrendim patates, pirinç ve kahve gibi, karar verip deneyeceğim, birde sera diropur diye birşey varmış, bitkiselmiş ondan bulabilirsem destek yapacağım. bu arada benimkinde ne kabarma, ne de sürekli uyuklama hali var, muhtemelen stres kaynaklı ama çekindiğim şey bu zayıf anında bir bakteri, mantar gibi mikroorganizmanın musallat olması, önlem almak istiyorum. amin hepsine şifa versin çoğu insandan daha vefalı bu dostlar

Sera diropur dışkılamaya karşı alacağınız bir şey mi yoksa tüy problemi için mi acaba? Ben de konu açtım sabah saat 10 da cevap yazan kimse yok tüy problemi içinse ben de kuşum için deneyebilirim

ishal giderici diyor, tam açıklamasını ekliyorum;
Sera Diropur Bitkisel İshal Giderici Solüsyon 50 ML
Kuşlar, sürüngenler ve kemirgenlerde bozuk gıda, yetersiz hijyen ve diğer sebeplerle oluşmuş ishali tedavi için içme suyuna uygulanan aktif solüsyondur. Vücudun sıvı kaybını dışkıyı katılaştırarak önler.

* Tormentil kökü özlü bitkisel enerji içeceğidir.
* Su kaybını engeller.
* Dışkıyı katılaştırır.
* Besin kullanımını geliştirerek, bağırsak faliyetlerini düzenler.
* Genel sağlığı destekler.

yemde aspur oranını arttırın ve probiyotik takviyesi yapın

Geri