Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum supsulu dışkı yapıyor. Ne yapmalıyım?

Sierra

Yeni Üye
4 yaşında dişi muhabbet kuşum var. Bebekliğinden beri ishali vardı zaten, hiç geçmedi. Ara da katı dışkı yapıyordu ama yine de ishaldi yani. (İlaç kullandık ama ağzını açtırmadığı için annem tutmaktan yıldı, o yüzden içiremedik😓)
Şu aralar bakıyorum. Supsulu saydam sıçıyor. Uçarken bile havadan yapıyor. Kuşların çişi olur mu? Ne yapmalıyım?

Bi fotograf atarsaniz taze diski fotografi bilgili arkadaslarimiz daha da iyi yorumlayabilir. Cok gecmis olsun bu arada masallah tuyu kadar omru olsun

Bi fotograf atarsaniz taze diski fotografi bilgili arkadaslarimiz daha da iyi yorumlayabilir. Cok gecmis olsun bu arada masallah tuyu kadar omru olsun
Sağolun. Aminnn inşallah 🙏 Geç gördüm kusura bakmayın. Bugün baktım. Boku değişmiş. Fotoğraf atıyorum. Kusmaya da çalışıyor gibi görünüyor (kusuk çıkardığını görmedim) ne yapmalıyım?
Az önce, şimdi, bu sefer de supsu bembeyaz sıçtı.
Kuşçu arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-12-23-22-36-67_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2021-08-12-23-22-36-67_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    650.3 KB · Görüntüleme: 25
Hijyen konusunda kafesleri iyi temizliyor musunuz? Kullandiginiz yem acik yem mi kapali yem mi? Haftada kac kere vitamin veriyorsuniz ve probiyotik kullaniyor musunuz? Cok gecmis olsun insallah cok ciddi bir sikintisi yoktur

Hijyen konusunda kafesleri iyi temizliyor musunuz? Kullandiginiz yem acik yem mi kapali yem mi? Haftada kac kere vitamin veriyorsuniz ve probiyotik kullaniyor musunuz? Cok gecmis olsun insallah cok ciddi bir sikintisi yoktur
Evet temizliyoruz haftada 2-3 kere. (Yanlışımız varsa söyleyin lütfen), yem olarak 2 tane yemliği var, biri akıllı yemlik kullanıyoruz. Açık yemliği de mevcut. Hasta gibi olunca (şu an ki durumda) ve tüy dökme zamanında vitamin veriyorduk haftada 1-2 kez. Sizce ne yapmalıyız?

Hijyen konusu önemli cidden iyi yapıyorsunuz ama haftada bir kere yapmanız yeterli ( kafes, tunekler vs) ama yem kaplarını her gün yıkamak lazım oluşan bakterileri engellemek için. Ben akıllı yemliği pek hijyenik bulmuyorum açıkçası ama diğer arkadaşlarım ne der bu durumla alakalı bilmiyorum. yanlış bilmiyorsam vitamini haftada 1-2 kez vermek lazımmış ( pazartesi günü verildiyse ilk vitamin diğer pazar veriyorum.) peki probiyotik kullanıyor musunuz? Dışkı konusunda iyi bir bilgiye sahip olmadığım için yanlış yönlendirmek istemem. @Recai SULAMİS @Levent ACAR @Katze @Soran Kişi ve diğer forum arkadaşlarım görürse müsait olunca dönüş yaparlar. Siz yine güncel dışkılarını koyun derim.

Hijyen konusu önemli cidden iyi yapıyorsunuz ama haftada bir kere yapmanız yeterli ( kafes, tunekler vs) ama yem kaplarını her gün yıkamak lazım oluşan bakterileri engellemek için. Ben akıllı yemliği pek hijyenik bulmuyorum açıkçası ama diğer arkadaşlarım ne der bu durumla alakalı bilmiyorum. yanlış bilmiyorsam vitamini haftada 1-2 kez vermek lazımmış ( pazartesi günü verildiyse ilk vitamin diğer pazar veriyorum.) peki probiyotik kullanıyor musunuz? Dışkı konusunda iyi bir bilgiye sahip olmadığım için yanlış yönlendirmek istemem. @Recai SULAMİS @Levent ACAR @Katze @Soran Kişi ve diğer forum arkadaşlarım görürse müsait olunca dönüş yaparlar. Siz yine güncel dışkılarını koyun derim.
Kafesi hemen her gün bazen de 2 günde bir temizliyorum. Sizce zararı olur mu?

Bir Büyükşehirde oturmama rağmen veterinerler ( maalesef) kuş
Kuşum öldü bu arada
Erkek olan çok sağlıklı. Ama dişi üstteki arkadaşın dediği gibi gözleri hasta, dışkısı sulu. Ama çok kötü değil. Arada sırada isadur veriyorum. Gözleri için fikir verebilir misiniz lütfen?

Bir Büyükşehirde oturmama rağmen veterinerler ( maalesef) kuş

Erkek olan çok sağlıklı. Ama dişi üstteki arkadaşın dediği gibi gözleri hasta, dışkısı sulu. Ama çok kötü değil. Arada sırada isadur veriyorum. Gözleri için fikir verebilir misiniz lütfen?
Dışkısının ve gözünün fotoğrafını ekleyerek yeni konu açın, oradan yardımcı olunur.

Geri