Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum tünek yerine yerde dinleniyor

ErtugrulDogan

Yeni Üye
Merhabalar yaklaşık 4-4.5 aylık bir muhabbet kuşum var, bu aralar hiç iyi değil halsiz bir sekilde duruyor sürekli kabarık bir şekilde uyuyor gündüzleri dışarı çıkıyor etrafı 1-2 dakika gezdikten sonra tekrar kabarıyor ve uyuma moduna geçiyor olduğu yerde. Kafesine katiyorum tunegine orda kalıyor belli bir süre sonra aşağı iniyor orda uyuyor ( ishallik var biraz) bir de tunekteyken veya asagidayken sürekli ayaklarını sırasıyla kaldırıp indiriyor ve ayağı bembeyaz ilk zamanlar açık kahveydi acaba bunun sebebi nedir ve ne yapmaliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhabalar yaklaşık 4-4.5 aylık bir muhabbet kuşum var, bu aralar hiç iyi değil halsiz bir sekilde duruyor sürekli kabarık bir şekilde uyuyor gündüzleri dışarı çıkıyor etrafı 1-2 dakika gezdikten sonra tekrar kabarıyor ve uyuma moduna geçiyor olduğu yerde. Kafesine katiyorum tunegine orda kalıyor belli bir süre sonra aşağı iniyor orda uyuyor ( ishallik var biraz) bir de tunekteyken veya asagidayken sürekli ayaklarını sırasıyla kaldırıp indiriyor ve ayağı bembeyaz ilk zamanlar açık kahveydi acaba bunun sebebi nedir ve ne yapmaliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.
Hassas tartı edinip kuşu tartin altına kağıt havlu koyup taze diskilarini cekip atin

3-4 tane dışkı yapmayı bırakın 1 tane yaptı onun dışında pecetenin bir yerine yapmış zannedersem ama dışkı yok sadece orada ıslaklık var yani diskiya ait olduğu anlaşılıyor bir de yerinde duramıyor ayağına basamiyor sanki ayakları agrircasina sürekli sıra sıra ayağını kaldırıp duruyor ve ayağı bembeyaz olmuş sanki kanı çekilmiş gibi

3-4 tane dışkı yapmayı bırakın 1 tane yaptı onun dışında pecetenin bir yerine yapmış zannedersem ama dışkı yok sadece orada ıslaklık var yani diskiya ait olduğu anlaşılıyor bir de yerinde duramıyor ayağına basamiyor sanki ayakları agrircasina sürekli sıra sıra ayağını kaldırıp duruyor ve ayağı bembeyaz olmuş sanki kanı çekilmiş gibi
Tm dır kuş yem yemiyor sanırım. Elle besleme maması yapıp verin

Kus yemlige gidip yem yiyor onda hiç sıkıntı yok başka bir sebeb olabilir mi halsizlik için ayağı için ?

Kuşun ayaklarının resmini eklermisin. Kuşunda bir kaç açıdan resimlerini ekle. Ve bir kaç tane daha dışkı resmi ekle. Dışkısı çok kötü değil ama emin olamadım. Kuyrukta aşağı yukarı hareket varmı? Kısa bir videoda eklersen iyi olur....

İlk defa bu şekilde bembeyaz bir ayak görüyorum. Plastik gibi görünüyor resmen anlamadım. Ama dışkılarından anladığım kuşta koksidiyoz hastalığı var. Size sulphamezatin kullanmanızı önerebilirim... Onun dışında bir kaç dışkı resmi daha eklersen iyice emin olalım. Ama hasta olduğu her halinden belli oluyor.... Birde ayaklarına vazelinle nazikçe masajlar yapabilirisin iyi gelir...

Yürümekte zorlanıyor gibi ama durumu çok ağır değil. İlacı alana kadar şimdilik suyuna multivitamin damlatın ve 8 saatte bir tazeleyin. Koksidiyoz olduğunu düşünüyoruz ama emin olmak için yeni dışkı fotolarıda ekleyin....

Yalnız ayak rengini çözemedim. İlk defa böyle beyaz ayak görüyorum...

Geri