Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum tüylerini yoluyor

Berfin yiğit

Yeni Üye
Kuşum uzun bir süredir kendi tüylerini yolup duruyor. Biti olduğunu sanmıyorum ilaçlarını yapıyoruz çünkü. Yumurtladıktan sonra iyice arttırdı. Boynu tamamen gözüküyor. Sizce nedeni ne ve ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• IMG-20190807-WA0004.jpg
    IMG-20190807-WA0004.jpg
    175.2 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG-20190807-WA0002.jpg
    IMG-20190807-WA0002.jpg
    156.6 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG-20190807-WA0001.jpg
    IMG-20190807-WA0001.jpg
    174.3 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG-20190807-WA0003.jpg
    IMG-20190807-WA0003.jpg
    215 KB · Görüntüleme: 37
Stresin boyutu arttigi zaman yapiyorlar bunu genelde. Ortamda kusu strese sokacak bisey olabilir. Yumurtlama ve yavru bakma doneminde zaten stresli olurlar bu stresin ustune eklenen biseyler olabilir. Bunu en iyi siz bulabilirsiniz. Ard arda kulucka gecirdiyse dinlendirilmediyse yine bunu yapabilir. Sessiz ve 10-12 saat tedirgin olmadan uyuyabilecekleri bir ortam var mi mesela bunun gibi seyler.

Stresten olduğunu düşünüyorum. Kuşla bolca ilgilenin, stres kaynaklarını gözlemleyip yok edin.

kafesten çıkarılmıyor. uçmuyor. güneş görmüyor. yıkanamıyor. yalnız kalıyor. eğlenemiyor. belki doğru düzgün istediği şeylerde verilip yiyemiyor. ama tüylerini yoluyor ?

Stresin boyutu arttigi zaman yapiyorlar bunu genelde. Ortamda kusu strese sokacak bisey olabilir. Yumurtlama ve yavru bakma doneminde zaten stresli olurlar bu stresin ustune eklenen biseyler olabilir. Bunu en iyi siz bulabilirsiniz. Ard arda kulucka gecirdiyse dinlendirilmediyse yine bunu yapabilir. Sessiz ve 10-12 saat tedirgin olmadan uyuyabilecekleri bir ortam var mi mesela bunun gibi seyler.
Yavrulamadan öncede yiyordu. Her zaman ilgileniyoruz ve okula gittiğimde de yalnız kalıyor. Neden stres oluyor bir türlü bulamadım. Yanına kuş koyduk hala öyle.

Yavrulamadan öncede yiyordu. Her zaman ilgileniyoruz ve okula gittiğimde de yalnız kalıyor. Neden stres oluyor bir türlü bulamadım. Yanına kuş koyduk hala öyle.
Neden stres olduğunu nasil bir türlü anlamiyorsunuz bunuda ben anlamiyorum afedersiniz de k*ç kadar kefesin içine yan yana iki tunek tabanada kutudan yuvalik koymuşsunuz bu kuşun bu kafeste yasadigina şükredin. Ayni kafesten bende de var yapmayin bunu allah aşkına adam gibi bir kafes alin yazik hayvana birde eşiyle duruyosa bu kafeste felaket. Stresten yoluyodur tüylerini.

Geri