Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum tek ayağına basamıyor

utucuk

Yeni Üye
Merhaba,
İki aylık erkek muhabbet kuşum var. Kuş kuzenimin yavrularından biri ve bir haftadır bende. Geldiğinden beri tek ayağına basmakta zorlanıyor. Düz ve bir iki milim de olsa yukarda tutmaya çalışıyor. Bazen ayağıyla tünekliği kavrıyor ama o şekilde fazla tutmuyor. Üzerine yüklenip diğer ayağını kaldıramıyor. Kafesinden yüksekte olan tünekliği ve kendini zorlayarak da olsa çıktığı için salıncağı çıkardım. Kafes tabanına su ve yem koydum. Hala çok neşeli ve evcil bi kuş ama minicik haliyle hasta olduğunu gördükçe çok üzülüyorum ne yapacağımı bilemiyorum. Ne tavsiye edersiniz, ne yapmalıyım?

Merhaba,
İki aylık erkek muhabbet kuşum var. Kuş kuzenimin yavrularından biri ve bir haftadır bende. Geldiğinden beri tek ayağına basmakta zorlanıyor. Düz ve bir iki milim de olsa yukarda tutmaya çalışıyor. Bazen ayağıyla tünekliği kavrıyor ama o şekilde fazla tutmuyor. Üzerine yüklenip diğer ayağını kaldıramıyor. Kafesinden yüksekte olan tünekliği ve kendini zorlayarak da olsa çıktığı için salıncağı çıkardım. Kafes tabanına su ve yem koydum. Hala çok neşeli ve evcil bi kuş ama minicik haliyle hasta olduğunu gördükçe çok üzülüyorum ne yapacağımı bilemiyorum. Ne tavsiye edersiniz, ne yapmalıyım?
kafesin fotosunu atar mısınız?atmassa hızlıresim adlı siteye yükleyin

Ekli dosyalar

• 20210215_114122.jpg
    20210215_114122.jpg
    887.3 KB · Görüntüleme: 40
plastik tünek kullanmayın.hiç ters bir şey oldu mu?kafeste mineral blok ve kalamar kemiği var mı?

kafeste gaga taşı bile yok bu nasıl kafes şu yazıya bir bakın:

Köyden eve cuma günü döndüğümüz için çıkıp alamadım henüz. Teşekkürler o yazıyı daha önce okumuştum.

Herhangi bir aksilik olmadı. Kuş çok uysal elimi uzattığım anda elime geliyor, hiç ısırmıyor. Geldiğinden beri de gözüm gibi bakıyorum. Bugün ahşap tüneklik ve kalamar kemiği alacağım. Ayağındaki sorunun geçmesi için yapabileceğim bir şey var mı?

Ayağını bu şekilde tutuyor.

Ekli dosyalar

• 20210215_133837.jpg
    20210215_133837.jpg
    879 KB · Görüntüleme: 37
Merhaba benim de muhannet kusumun ayagi sakatlandi veterine kac kere goturdum ama kendi haline birak yapilcak bir sey yok sinir hasari dedi. Cok uzuluyorum. Ne yapabilirim. Resmini paylasicam yardimci olabilcek varsa cok sevinirim.

Geri