Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum uçamıyor ve ötüyor

Makbule

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar benim erkek muhabbet kuşum var kafesten bizim zorumuzla çıkıyordu uçup yüksek yerlere konuyordu ama bir kaç gündür kafesten bizim zorumuzla bile çıkmıyor hiç uçamıyor uçurmaya çalıştım ama sol kanadını hareket ettiremiyor ve durduğu yerde acı çekercesine ötüyor sizce neden kaynaklıdır?

Peki ayaklarında herhangi bir problem varmı? Rahat hareket ettirebiliyormu?

Kafese beyaz havlu kağıt ser 3-4 tane dışkı yapsın resmini çek ekle.

Kuşun kısa bir videosunu da çekip ekle.

Ayağında herhangi Bi sorun yok rahatlıkla halı üzerinde yürüyebiliyor bugün ses çıkarmıyor ama hala uçamıyor.

Birde sitede yeni olduğum için fotoğrafı nerden yükleyeceğimi bulamadım.

Son düzenleme:

Ayağında herhangi Bi sorun yok rahatlıkla halı üzerinde yürüyebiliyor bugün ses çıkarmıyor ama hala uçamıyor

5060Snapchat-1946205520.jpg
5623IMG_20200104_113537.jpg
5095IMG_20200105_155800.jpg

Son düzenleme:
Dışkısı hep bir noktada birikmiş çok hareket etmiyor sanırım halsizlik var.

İç parazit ve koksidiyoz kürü uygulıcaz. Şu ilaçları temin et ilk önce sitraksı kullanıcaz.
  • SITRAKS 40 mg/5 ml 30 ml şurup (Levamizol Hcl)
  • PIYELOSEPTYL 50 mg 30 kapsül (Nitrofurantoin)

Bu halde olmadan önce hep aynı yere birikiyordu dışkısı genel olarak Bi halsizliği var

Merhaba ben dediğiniz ilaçları aldım nasıl uygulamam gerekiyor?

Önce iç parazit için sitraksı kullanalım. Tam dolu suluğa 4-5 damla damlat ve günlük tazele. Bu ilacı 3 gün uygula. Daha sonra 1 gün multivitamin kullan.

Vitaminden sonra PIYELOSEPTYL kullanıcaz. Tam dolu suluğa kapsülün iç tozundan bir pirinç tanesi kadar ekle ve iyice karıştır. Hergün taze olarak hazırlanıcak ve 5 gün kullanılacak. Daha sonra yine bir gün multivitamin vericeksin.

Bu tedaviden sonra tekrar sitraksı kullanmamız gerekiyor. Zira parazitlerin kuluçka süresi bir hafta falandır. Yani ilk kullanımda parazitleri öldürüyoruz, ikinci kullanımda kalan parazit yumurtalarını kuluçkadan çıkınca öldürüyoruz. Aynı şekilde 2 gün sitraks kullansak yeterlidir.

İç parazitle ilgili şu konuya göz atabilirsin;

Multivitamin olarakta polivit vitamin şurubunu kullanabilirsin. Tam dolu suluğa 4-5 damla damlatılıp kullanılır.

Anlamadığın birşey olursa sorabilirsin. Tedaviden sonra kuşun dışkılarını ekle ve güncel durumunu yaz. Geçmiş olsun....

Önce iç parazit için sitraksı kullanalım. Tam dolu suluğa 4-5 damla damlat ve günlük tazele. Bu ilacı 3 gün uygula. Daha sonra 1 gün multivitamin kullan.

Vitaminden sonra PIYELOSEPTYL kullanıcaz. Tam dolu suluğa kapsülün iç tozundan bir pirinç tanesi kadar ekle ve iyice karıştır. Hergün taze olarak hazırlanıcak ve 5 gün kullanılacak. Daha sonra yine bir gün multivitamin vericeksin.

Bu tedaviden sonra tekrar sitraksı kullanmamız gerekiyor. Zira parazitlerin kuluçka süresi bir hafta falandır. Yani ilk kullanımda parazitleri öldürüyoruz, ikinci kullanımda kalan parazit yumurtalarını kuluçkadan çıkınca öldürüyoruz. Aynı şekilde 2 gün sitraks kullansak yeterlidir.

İç parazitle ilgili şu konuya göz atabilirsin;

Multivitamin olarakta polivit vitamin şurubunu kullanabilirsin. Tam dolu suluğa 4-5 damla damlatılıp kullanılır.

Anlamadığın birşey olursa sorabilirsin. Tedaviden sonra kuşun dışkılarını ekle ve güncel durumunu yaz. Geçmiş olsun....

2777IMG-20200107-WA0004.jpg
4533IMG-20200107-WA0005.jpg

Elimde vitamin olarak bunlar var bunlar olur mu acaba

Son düzenleme:
Geri