Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum uçamıyor.

Hasanjws

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 3 aylık muhabbet kusum var, doğduğunda almıştım. İlk 2 hafta uçtu falan bi sure sonra kuşta bit olduğunu fark ettik sonra babam ben evde yokken kuşu yıkamış ama eliyle yavaş yavaş degil direk suyun altina tutmuş sonra kurulamiş duyduğumda baya kizdim neyse dedim ve o zamandan sonra kuş bidaha uçmadi. Evde uçmasi icin elime alip yumuşak bir zemin hazirlayip yavaşca atiyorum yumusak zemine o zaman kanat cirpiyor fakat uçmuyor. Kafesinde asili olayn aynanin yan tarafina gecip kanat cirpmaya calistigini gorsum bu hafta 2 3 kere acaba ucmak mı istiyor? Birde küçük kafes ğu için hayvan uçmak icin yeterli alana sahip degil midir kafesinde daha buyuk bi kafeste kendi kendine ogrenebilme olasiligi var mi?

Muhtemelen babanız çamaşır yıkar gibi yıkamış, çünkü suyun altına tutmayla hiçbir şey olmaz, tabi oto yıkamacılardaki tazyikli su değilse. Kafesinin büyük olmasının faydası olur ama ondan önce günün büyük bölümünü kafes dışında geçirmesine izin vermelisiniz.

Muhtemelen babanız çamaşır yıkar gibi yıkamış, çünkü suyun altına tutmayla hiçbir şey olmaz, tabi oto yıkamacılardaki tazyikli su değilse. Kafesinin büyük olmasının faydası olur ama ondan önce günün büyük bölümünü kafes dışında geçirmesine izin vermelisiniz.
Kafesinin kapisini her zaman acik birakiyorum ama kafesten az cikiyor cikinca da yere düsüyo veya kafesinin ustune cikiyor ne yapsam iyi olur?

Burada görev size düşüyor. Eğer ortopedik kalıcı bir sorun oluşmamışsa, onunla oyun oynayarak kanatlarını kullanmasını ve bu sayede inşallah tekrar uçmasını sağlayabilirsiniz. Halının üzerine eski, kullanılmayan çarşaf, nevresim, perde vb. koyun, küçük bir top, normal top işe yaramazsa çıngıraklı bir top temin ederek onun peşinden bolca hareket etmesini sağlayın. Arada yere azar azar yem serpin ve yanınızda su bulundurun ki aynı zamanda ihtiyaçlarını da karşılayabilsin. Hızlı hareket edebilmek için kanatlarını kullanması gerekecektir. Bu şekilde bir fizik tedavi uygulayın. Elinizle yukarı kaldırarak veya havaya atarak uçmaya zorlamayın. İnşallah önemli bir sorun yoktur ve uçmaya başlar.

Geri