Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Uçamıyor

Ali Ergün Türköz

Emektar Üye
Öncelikle merhabalar, 1 yaşında olan muhabbet kuşum bir süredir kısa mesafe uçuyor ve hemen konacak bir yer arıyor. Bazen pat diye kendini yere bırakıyor. Resimler de görüldüğü gibi duruyor. Kuyruk sürekli böyle düşük bir şekilde. Kanat veya tüy eksiği yok neden böyle yapıyor ben anlamadım. Yağlanma olduğunu sanmıyorum zaten zayıf bir kuş. Kısa mesafe uçarken de yanyan uçuyor sanki. Bilgisi olan var mı nedir bu, bir rahatsızlık mı eğer rahatsızlıksa tedavisi nedir?
20181208_123033_001.jpg
20181208_123039.jpg
20181208_123055.jpg

Öncelikle sizi tekrardan gördüğüme sevindim üstad. Herşeyleri tam hiç bir eksik yok ama durum bu.
Teşekkürler. Uçarken kanatlarını dikkatle inceleyin herhangi bir kanadında uçarken sorun var mı diye. Yakın zamanda kanadını bir yere çarpmış olabilir. Yumurta maması yapın protein için iyi bir kaynak olacaktır.(günlük tüketilsin bozulur)

gagası neden öyle?

Siz diyince farkettim gagaya bir şey yapışmadıysa muhtemelen mantar var. Gagaya pamuklu çubukla troysd krem sürün, kafesi dezenfekte edin. Mümkünse bir hafta beş gün falan kuşlar ayrı kafeslerde olsun, diğer kuşun gagasına mantar bulaşmasın.
Uzun bir aradan sonra cevap vermiş olacağım ama gagasında mantar vs yok sadece kırıklık var ve yüzey kısmı ise mineral blok ya da kafese sürdüğü için biraz çizik. Artı olarak konu güncel, kuş hala kısa mesafe uçuyor kimi zaman direk kendini atıyor. Yağlanma yok, hemen hemen her gün kafes dışında. Ama ne yapacağımı bilemiyorum artık. Uçarken kuyruk kısmı sanki biraz yan yan uçuyor. Acaba kuyrukta mı sorun diye düşünüyorum. Bolu'da da kanatlı hayvandan anlayan bir veteriner yok. Hayvan hastanesi açılmış bakalım bir ihtimal oraya götürürüm. Yemesi içmesi hareketleri dışkısı hepsi normal.

Uzun bir aradan sonra cevap vermiş olacağım ama gagasında mantar vs yok sadece kırıklık var ve yüzey kısmı ise mineral blok ya da kafese sürdüğü için biraz çizik. Artı olarak konu güncel, kuş hala kısa mesafe uçuyor kimi zaman direk kendini atıyor. Yağlanma yok, hemen hemen her gün kafes dışında. Ama ne yapacağımı bilemiyorum artık. Uçarken kuyruk kısmı sanki biraz yan yan uçuyor. Acaba kuyrukta mı sorun diye düşünüyorum. Bolu'da da kanatlı hayvandan anlayan bir veteriner yok. Hayvan hastanesi açılmış bakalım bir ihtimal oraya götürürüm. Yemesi içmesi hareketleri dışkısı hepsi normal.
Kanat uzunluğunda da sorun yok gibi duruyor aslında.

Geri