Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum uçarken yere çakıkıyor çok kötü

Öyküm122

Yeni Üye
Arkadaşlar, 9-10 aylık erkek bir muhabbet kuşum var, cok sağlıklıydı hatta kafeste bile durmaz bizimle uyurdu, Bu pazartesi günü ishal oldu ve böyle kendi köşesine çekilmiş sürekli sürekli uyuyordu hatta arkasını dönüyordu bize ama tüyde kabarma olmadı. veterinere götürdük, vitamin ve antibiyotik verdi. Suluktan su içmediği için şırınga ile veriyoruz ilacı.İştahı hiç yok zorla yem yedirmeye çalışıyoruz, daldarı aldık biraz yedi ama onu da yemedi.
İshali bi ara kesilir gibi oldu ama sonra 2 gün önce yani çarşamba günü böyle kanatlarını attıttırmaya (hani tikli gibi) yapmaya başladı sonra bu bir gün sürdü sonraki gün titremeye başladı bir kaç saat ve bir ara koltuktan düştü uçamadı . Bugün sabah uçmaya çalışıyor ama yalpalayıp yere *karnının* üstüne çakılıyor. Sürekli köşelere saklanıyor. Koltuğun altına girmeye çalışıyor. Kendine zarar vermesin diye kafese koyduk..
Neden olmuştur? Tramva mı yaşıyor ya da korktu mu ne yapmalıyım çok korkuyorum ona bir şey olacak diye...

Son düzenleme:
Önceliklr asla aç kalmamalı. Gerekirse şırınga vasıtasıyla elle besleme yapın. Avcunuza yem koyup yedirin. Aç kalırsa direnci düşer. Veterinerinize bu durumu ilettiniz mi? Ne diyor?
Bir an önce besleme yapın.

Besliyorum ,suan başka bir şey oldu kuşum senkronize şekilde başına sağa sola döndürüyor hani transa geçmiş gibi hic durmadan 18.00 dan beri,
sallabaş mı oldu diye düşünüyorum yoksa travma mı ? :( bilen yok mu

Tik olabilir önemli bir durum bence. Durmaksızın yapıyorsa mutlaka veterinere gidin. Mutlaka.

Suyuna vitamin damlattınız mı? Damlatmadıysanız damlatın. Sallabaşla alakalı videoları izleyin ve kuşunuzla benzer hareketler var mı bakın. İnşallah iyileşir.

Son düzenleme:
Sallabas denen olay salmonella denen hastaligin bir belirtisi iaterseniz tedaviye bir an once baslasyin salmonella etki eden bir antibiyotik kullanun
Besliyorum ,suan başka bir şey oldu kuşum senkronize şekilde başına sağa sola döndürüyor hani transa geçmiş gibi hic durmadan 18.00 dan beri,
sallabaş mı oldu diye düşünüyorum yoksa travma mı ? :( bilen yok mu

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

Geri