Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Uyuz Oldu

Ceyda Doğan

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumda uyuz hastalığı belirtileri var. Ben bunu nasıl tedavi edebilirim ? Lütfen yardım edin.

kuşunuzun bir kaç tane resmini yükleyebilir misiniz
Şuan müsait değilim fakat uyuz kuşun vücuduna sıçradı ve tüy döküyor. Ayrıca da tüy döktüğü yerlerde(derisinde) kabuk oluştu. Daha önce uyuz sadece gaga ve tırnaklarında vardı. Veterinerin verdiği ilaçla gagasını geçirebildik ama şimdi vücuduna sıçradı. Ben beyaz vazelin kullanıyorum, başka ne yapabilirim ?

Şuan müsait değilim fakat uyuz kuşun vücuduna sıçradı ve tüy döküyor. Ayrıca da tüy döktüğü yerlerde(derisinde) kabuk oluştu. Daha önce uyuz sadece gaga ve tırnaklarında vardı. Veterinerin verdiği ilaçla gagasını geçirebildik ama şimdi vücuduna sıçradı. Ben beyaz vazelin kullanıyorum, başka ne yapabilirim ?

Uyuz olduğunu veteriner mi söyledi yoksa siz mi tanı koydunuz? Mantar olabilir mi?

Teşekkür ederim. Şuan beyaz vazelin kullanıyorum fakat balastik yağı alacağım. :")

Dünden bu yana sürekli farklı konular açıyorsunuz. Kuşum bitlendi. Uyuz oldu vs.. Dün bende dahil oldum konunuza ve dedim ki resim yükleyin. Yarın atarım dediniz şimdi arkadaşlar yine resim istedi müsait değilim diyorsunuz amaç ne bilmiyorum sabırla bekliyorum..

Dünden bu yana sürekli farklı konular açıyorsunuz. Kuşum bitlendi. Uyuz oldu vs.. Dün bende dahil oldum konunuza ve dedim ki resim yükleyin. Yarın atarım dediniz şimdi arkadaşlar yine resim istedi müsait değilim diyorsunuz amaç ne bilmiyorum sabırla bekliyorum..
Dünde akşam yazmıştım. Kuşun bitlendiginden çok şüphelenmiştim ama baktım ki bit değil. Biraz araştırma yapınca bunun uyuz olduğu ve zaten daha yeni kuşun gagasında olup vücuduna sıçrayabileceği aklıma geldi. Araştırıncada uyuzmuş bunun için çağre arıyorum ve her seferinde yardımınız için teşekkür ederim. (Ayrıca bit konusunda resim paylaştım.)

Resim yüklerseniz ustalar daha rahat tedavi yöntemi sunacaktır.

Resim yüklerseniz ustalar daha rahat tedavi yöntemi sunacaktır.

20200523-151150 20200524-101643
Tüyleri döküldü. Gagasının hemen altındaki tüyler döküldü, bacaklarındaki ve kanat altındaki tüylerde. Ayrıca derisinde kabuk oluştu. Bir de 2. resimde ayağının turuncu olan kısmına ne oldu anlayamıyorum.

Geri