Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum ve sevda papağanım hakkında.

Antonio ve Boncuk

Yeni Üye
Öncelikle okuyacak olan herkese merhaba. Benim bir muhabbet kuşum var, 1 yaşındayken aldım aylardır besliyorum. Aramız iyi. Kendini fazla sevdirmese ve beni fazla dinlemesede şikayetlenmiyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.

Dün bir sevda papağanı aldım. Sorun şu ki kafeste 4-5 tane kuş vardı ve hepsinin gözlerinin kenarlarında ya da boyun kısımlarında tüyler yoktu. Aldığım sevda kuşunun gözünün kenarlarında da tüy yok ve gözleri kırmızı. Bunun normal olduğunu söylediler. Muhabbet kuşumda da bir benzeri olmuştu, ilaç yardımıyla çok şükür iyileşti. Nasıl oluyor bilmiyorum, kafeste de sürekli alt kısımda duruyor. Lütfen bana yardımcı olun.

Tabii.

Ekli dosyalar

• 1531408166156504244720.jpg
    1531408166156504244720.jpg
    680.9 KB · Görüntüleme: 13
Kuş hasta gibi görünüyor açıkçası. Hareket durumu vs nasıl? Gözde sulanma kızarma var mı? Dışkısı nasıl?

Şehrinizdeki veterinerleri internetten aratın gitmeden evvel papağanlara bakıp bakmadıklarını sorun, bakana gidin.

kuş açıkçası pek sağlıklı durmuyor. evde başka kuşlar var ise ister istemez öter veya hareket eder ama dışkısı sıvı ise yüksek ihtimal hasta zaten gözlerinden bile belli. tanıdık iyi bi kuşçu varsa götürebilirsin. ( önceliğin veteriner olsun )

kuş açıkçası pek sağlıklı durmuyor. evde başka kuşlar var ise ister istemez öter veya hareket eder ama dışkısı sıvı ise yüksek ihtimal hasta zaten gözlerinden bile belli. tanıdık iyi bi kuşçu varsa götürebilirsin.
kuş açıkçası pek sağlıklı durmuyor. evde başka kuşlar var ise ister istemez öter veya hareket eder ama dışkısı sıvı ise yüksek ihtimal hasta zaten gözlerinden bile belli. tanıdık iyi bi kuşçu varsa götürebilirsin. ( önceliğin veteriner olsun )

Araştırdım ve bulunduğum şehirde bulunan ve kuşlarla da ilgilenen bir veteriner buldum. Şu an tatildeyim, birkaç gün sonra merkez kısmına geri döneceğim. Gittiğim gibi kesinlikle bir veterinere götüreceğim. Öneri ve bilgi için teşekkürler.

Geri