Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yalnız kalırsa ne olur?

Kboncuk

Yeni Üye
Merhaba. Muhabbet kuşum 1 senedir bizimle 20 ye yakın kelime biliyor yani konusuyor. Sürekli dışarda oyuncakları ile oynuyor genelde benimle vakit geçiriyor. Ama benim 5 günlüğüne şehirdışına çıkmam lazım burada bırakabileceğim kimsem yok . Hava değişimi olur diye yanımda da götüremiyorum suyunu yemini bolca koysam ışıgı sürekli açık tutsam oyuncaklarını dışarda bıraksam kafesi açıp gitsem sizce küser ya da kendine zarar verir mi ?

Evde kalması sakıncalı mı sizce ne yapacağımı bilmiyorum:(

Bir iki gün olsa neyse ama 5 gün biraz fazla geldi bana. Allah korusun uçarken duvara çarpabilir, bir yere takılabilir. Kapısını açık bırakıp giderek bunu göze alamazdım.
Yemi biterse aç kalır. Kabukları üflemek lazım. Bir iki gün tolere edilebilir ama bir haftaya yakın süre ben yanıma alırdım galiba.

Haklısınız bende yanımda götüreceğim otobüsle gideceğim ama kafesini streçle falan sararım artık. İstanbul'dan Ankara'ya gideceğim inşallah hava değişimi nedeniyle hasta olmaz çok korkuyorum

Haklısınız bende yanımda götüreceğim otobüsle gideceğim ama kafesini streçle falan sararım artık. İstanbul'dan Ankara'ya gideceğim inşallah hava değişimi nedeniyle hasta olmaz çok korkuyorum
Şal türi bir şeyle üst dahil 4 tarafını kapatark seyahat edebilirsiniz ben hep yanımda götürürüm ayrı kalamam kuşlarımdan çok şükür hiç sorun yaşamadım

Yanınızda götürün.aklınız kalır zaten.kafesin etrafını sarın bir yanı açık kalsın rüzgar almayacak şekilde koyun sorun olmaz ama bazı otobüs firmaları sorun çıkarıyor.önceden arayıp konuşun.

Yanınızda götürün.aklınız kalır zaten.kafesin etrafını sarın bir yanı açık kalsın rüzgar almayacak şekilde koyun sorun olmaz ama bazı otobüs firmaları sorun çıkarıyor.önceden arayıp konuşun.
Tamam çok teşekkür ederim

evde bırakman da sakınca yok ben çok gez bıraktım fazladan kraker fazladan yem kapısını da açık tut geldiğimizde hiç sorunla karşılaşmadım 6 yaşında maşallah hala şakır şakır konuşuyor şimdide bir kız aldım yanına değme keyfine çok tereddütlü isen bir kuşçuya bırak ne olacak yanında götürmen daha sakıncalı bence

evde bırakman da sakınca yok ben çok gez bıraktım fazladan kraker fazladan yem kapısını da açık tut geldiğimizde hiç sorunla karşılaşmadım 6 yaşında maşallah hala şakır şakır konuşuyor şimdide bir kız aldım yanına değme keyfine çok tereddütlü isen bir kuşçuya bırak ne olacak yanında götürmen daha sakıncalı bence
Yalnız kalmayı seven bir kuş değil aklım kalır evde ama yanımdaykende hava değişiminden korkuyorum vala ne yapacağımı bilmiyorum umarım en iyi kararı veririm

Kardesim bana kalirsa bi phetsopa götür parasi neyse ver 5 gun assin duvara orda kalsin döndüğünde bidaha geri alırsın

Geri