Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Yemini Döküyor

H

Hüseyin Sorucu

Guest
Muhabbet Kuşum Yemliğine Girip Hepsini Döküyor
Merhaba arkadaşlar 3 gün önce muhabbet kuşumu aldım yaklaşık 7-8 aylık ve yemliğindeki yemleri etrafa saçıyor. Arada yediğini görüyorum ama genelde hep etrafa saçıyor. Çok tatlı da bir şey üzülüyorum aç kalır diye ne yapmalıyım neler öneriyorsunuz ?

Akıllı yemlik alın. Benim kuşum da yemi yerken yarısından fazlasını döküyordu. Akıllı yemlik aldım sorun kalmadı.

Eğer kasıtlı olarak döküyorsa bir şeyden rahatsız olmuştur. Ben kuşumu hiç kafese alıştırmadım odayı havalandırmak için kafese koyduğumda kafasıyla yemleri döküyor çıkarmam için. Sizinkide daha yeni olduğundan yapıyo olabilir tepkisini belli etmek için.

Akıllı yemlik alın. Benim kuşum da yemi yerken yarısından fazlasını döküyordu. Akıllı yemlik aldım sorun kalmadı.
teşekkürler bir de suyunu içmiyor gibi .. onu nasıl anlayabilirim çokta hareketli.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:59 -->-> Daha önceki mesaj 18:57 --

Eğer kasıtlı olarak döküyorsa bir şeyden rahatsız olmuştur. Ben kuşumu hiç kafese alıştırmadım odayı havalandırmak için kafese koyduğumda kafasıyla yemleri döküyor çıkarmam için. Sizinkide daha yeni olduğundan yapıyo olabilir tepkisini belli etmek için.
evet mantıklı dediniz devamlı altındaki kağıtları yırtıyor karton koydum kartonu bile delmiş .. Tepki yapıyor..

teşekkürler bir de suyunu içmiyor gibi .. onu nasıl anlayabilirim çokta hareketli.

Zaten yeni ortama giren kuşlar 1-2 gün yem yemez, su içmez ya da sizden gizli yerler içerler. 7-8 aylık kuş hem evcilleştirmek hemde konuşturmak için biraz büyük. Suluğun seviyesini mürekkepli kalemle işaretlerseniz içip içmediğini anlarsınız. Eğer suyunu her gün değiştirirseniz(önerilen budur) anlamak çok zor olacaktır.

Hoşgeldiniz.. su içmemesi çok normal, yem saçma konusunda benim kuşlarımdan biri de yemleri döküyor sürekli.. geldiği yerde akıllı yemlige alısmış olabilir kuşunuz..

Benimki de döküyordu, aldım bir akıllı yemlik kurtuldum. :)

Benimde sorunlu bir kuş var akıllı yemlik falanda fayda etmiyor yemleri ağzına alıp hepsini yere döküyor.

arkadaşlar akıllı yemlik aldım bende kurtuldum ohh :) teşekkürlerr gerçekten..

Abi ballı kraker al ordan yiyip yemediğini anlarsın. Bir de ben bak 4,5 ay oldu kuş bende daha 1 kere su içtiğini görmedim CEKU nun. İlk 1 hafta üzüldüm hep su içmiyo die kuşçuya gittim nasıl yaparız diye sen merak etme onlar gagalarını daldırıp çıkarıyo yetiyo ona çok su içmezler dedi rahatladım valla. Ama hala görmedim su içtiğini içimde ukte kaldı :D:D:D