Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yemleri dışarı atıyor

PofuduğunBabası

Meraklı Üye
Hazır açık yem kullanıyordum ama yemleri dışarı atıyordu yemi beğenmedi dedim heralde ve Naturel ve Jungle marka adlı 2 farklı yem markasına geçiş yaptım ama hala atıyor ne yapmam lazım kafayı sıyırıcam ev yem oldu

Gayet normal bir durum. Değiştirmenize gerek yok. Kuşlar yemleri ayıklarken atıyor. Bizim kafes doluyor yemle hepsi çöpe gidiyor dışkıyla karıştığı için. Dışarıya da çok atıyorlar.

Gayet normal bir durum. Değiştirmenize gerek yok. Kuşlar yemleri ayıklarken atıyor. Bizim kafes doluyor yemle hepsi çöpe gidiyor dışkıyla karıştığı için. Dışarıya da çok atıyorlar.
Normal bir durum değil. Çünkü daha önceden hiç yapmazdı

yemi beğenmemiş olabilir eski yemi nasıldı yeni yemi nasıl?

Benim ufaklıkta da bazen yaşıyorum bu durumu. Özellikle bir süre ilgilenmediğim zamanlar oluyor bu. Ben dikkat çekmek istediğini düşünüyorum :) çünkü sürekli başıma gelen bir şey değil. Şımarığın teki zaten kendisi :DD Sürekli mi yapıyor acaba ? Başlarda bende sık yaşıyordum bu durumu.

Normal bir durum değil. Çünkü daha önceden hiç yapmazdı
Benimkilerde arada yapıyor da, başka dilde bir sayfada sorulmuş ayıklarken yaptığını söylemişler. Hepsini atmayıp ayırdıklarını yiyorsa ayıklamak için yapıyordur diye düşünüyorum.

Benim ufaklıkta da bazen yaşıyorum bu durumu. Özellikle bir süre ilgilenmediğim zamanlar oluyor bu. Ben dikkat çekmek istediğini düşünüyorum :) çünkü sürekli başıma gelen bir şey değil. Şımarığın teki zaten kendisi :DD Sürekli mi yapıyor acaba ? Başlarda bende sık yaşıyordum bu durumu.
Sürekli yapmıyor yeni yemleri koyunca ama hala yapıyor

Benim disi kusumda yapiyor arada bunu.yemlikteki yemi agzina doldurup kafes tabanina saciyor.. Daha cok sinirlenince yapiyor..

Geri