Karadeniz Pet

muhabbet kuşum yemlikten yem yemiyor

erhan038

Yeni Üye
kuşumu alalı 1 hafta oldu kuşumun hiç bir sıkıntısı yok elime koluma da alıştı yavaş yavaş ama bir türlü yemlikten yem yemiyor kafesin altına dökünce inip oradan yiyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

Kuşunuz yavru büyük ihtimalle henüz yemlik ve suluğu bilmiyor olması muhtemel. Yemi ve suyu küçük bir kaba veya pet şişe kapağının içerisine ekleyip kafesin tabanına koyun. Şimdilik ihtiyaçlarını bu şekilde karşılaşın, zamanla alışacaktır.

Kuşunuz yavru büyük ihtimalle henüz yemlik ve suluğu bilmiyor olması muhtemel. Yemi ve suyu küçük bir kaba veya pet şişe kapağının içerisine ekleyip kafesin tabanına koyun. Şimdilik ihtiyaçlarını bu şekilde karşılaşın, zamanla alışacaktır.
Suluğu biliyor suluğundan çok rahat bir şekilde suyunu içiyor ve birşey daha soracağım aspur yediriyorum kuşum yaklaşık 35-40 günlük civarı ne zaman normal yeme geçmeliyim teşekkürler

Suluğu biliyor suluğundan çok rahat bir şekilde suyunu içiyor ve birşey daha soracağım aspur yediriyorum kuşum yaklaşık 35-40 günlük civarı ne zaman normal yeme geçmeliyim teşekkürler
birde aspur kabızlık yapar mı ayrıca dal darı da yiyor

birde aspur kabızlık yapar mı ayrıca dal darı da yiyor

Suluğu bilmesi işinizi kolaylaştırır, sadece dal darı ve aspur vermeniz sağlıklı olmaz zamanla kabızlık ve yağlanma sorunlarına yol açabilir. Söylediğim gibi kafes tabanına bir kabın içerisine az miktarda yem koyun (bittikçe doldurun) bir kaç haftaya kadar alışacaktır.

Suluğu bilmesi işinizi kolaylaştırır, sadece dal darı ve aspur vermeniz sağlıklı olmaz zamanla kabızlık ve yağlanma sorunlarına yol açabilir. Söylediğim gibi kafes tabanına bir kabın içerisine az miktarda yem koyun (bittikçe doldurun) bir kaç haftaya kadar alışacaktır.
Abi dün kuşumu 4 saat aç bıraktım ak darı verdim çok az yedi sonra yemedi aç kalmasına dayanamadım ve aspuru tekrar verdim karışık yeme nasıl alıştırabilirim çünkü sadece aspura alışmasından korkuyorum

Abi dün kuşumu 4 saat aç bıraktım ak darı verdim çok az yedi sonra yemedi aç kalmasına dayanamadım ve aspuru tekrar verdim karışık yeme nasıl alıştırabilirim çünkü sadece aspura alışmasından korkuyorum
yemi koyun bekleyin...Hiçbir hayvan kendini açlıktan öldürmez...İlla ki yiyecektir...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yemi koyun bekleyin...Hiçbir hayvan kendini açlıktan öldürmez...İlla ki yiyecektir...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
abi açıkcası bu beyaz yemden yani elimdeki sade yemden korkuyorum diğer kuşumda bu akdarıyı yememişti sağa sola saçıp ki üç tane yiyip başka yemiyordu bu sade ak darı beni korkutuyor o yüzden sabah ak darıları kafesten kaldırdım ve yerine aspur ile 2 liralık aldığım açık karışık yemi karıştırıp kafesinin altına ve yemliğine koydum şöyle bir yol izlesem sence nasıl olur abi versele laga 1kg yem alsam kuşumu yaklaşık 4-5 saat aç bıraksam ve elimle versele laga yem ile beslemeye çalışsam faydasını görürmüyüm sizce yermi

Aç kalmaz ihtiyacı kadarını yiyecektir, ak darıyı tekrar kafese koyun. Elinizden yem yedirmek etkili olabilir, deneyebilirsiniz. Versele-Laga'nın yemleri güzel ama her kuş sevmeyebiliyor, Garden Mix (Pembe Şeritli Olandan) alabilirsiniz.

Geri