Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Yumurtaladı Ama Haberim Yoktu

vecihi

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, dişi kuşumun kafesinde az önce yumurta gördüm.
Bazen erkek ve dişi kuşu dışarı salıyoruz ama her zaman odada olmuyoruz. Çiftleşmişler biz fark edemedik.

Dişi ile erkek şuan ayrı kafeslerde ve yumurta dişi kuşun kafesinde aşağıda yerde bir yerde duruyor.

Ne yapmamız lazım hiç bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. İlk defa başıma geliyor.

Resimde merdivenin oraya bırakmış yumurtayı.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-11-15 at 22.28.00.jpeg
    WhatsApp Image 2019-11-15 at 22.28.00.jpeg
    109.3 KB · Görüntüleme: 50
Yuvalık var değil mi? Yuvalığa koyun yumurtayı bence. Üreticiler konunuzu görürse onlar da yorumlarlar.

Yuvalık yok, dişi ile erkek ayrı kafeste, ne yapmam gerek ?

Edit: Ayrıca erkek kuş dişi ile aynı kafeste mi olmalı ?

Yuvalık yok, dişi ile erkek ayrı kafeste, ne yapmam gerek ?

Edit: Ayrıca erkek kuş dişi ile aynı kafeste mi olmalı ?
Yuvalık alarak yumurtayı yuvalığa koy. Erkeğide dişiyle aynı kafese koy beslenmesine yardımcı olur dişi yumurtada yatarken.

Erkeğin olduğu kafese yvalığı koyup dişiyi erkeğin yanına atın. Artık dışarı bırakmayın ve kafesin yerini değiştirmeyin sabit kalsın. Yumurtayı o yuvalığa koyun. Dişi alışık olmadığı için yuvalığa belki bu yumurtalar ziyan olur ama diğer partide yuvalığa girecektir.

Yuvalık aldım, erkeğin kafesi küçük olduğu için dişinin kafesine takayım diyorum @eNeTeN
Bu arada yumurtayı kırmışlar, boş muydu dolu muydu bilmiyorum içinden sıvı bir şey akıyor gibiydi. Sanırım doluydu.

Büyük olan kafese yuvalığı takın kafes içerisindeki oyuncakları çıkartın kuşlarınızı yerleştirin. Sabit bir yere koyup eskisi gibi fazla rahatsız etmeyin.
Yumurtlamaya devam edecektir inşallah. Kafesten çıkartmayın kuşları.
Çok güzel bir hobiye başlıyorsunuz senelerce uğraşıp yumurta alamayan hobiciler var şanslısınız.

@MehmeTR Yuvalığı taktık geçen gün ama az önce gördüm bir yumurta daha yapmış fakat yine kafese yere yapmış.
Yuvalığa daha girdiğini görmedim. Yumurtayı yuvalığa koymalı mıyım ? Yoksa kendi kendine girmesini ve yumurtaları yuvalığa bırakmasını beklemeli miyim ?

@MehmeTR Yuvalığı taktık geçen gün ama az önce gördüm bir yumurta daha yapmış fakat yine kafese yere yapmış.
Yuvalığa daha girdiğini görmedim. Yumurtayı yuvalığa koymalı mıyım ? Yoksa kendi kendine girmesini ve yumurtaları yuvalığa bırakmasını beklemeli miyim ?
Eğer çatlak VS yok ise yuvaya koyun yumurtayı inşaallah devamını oraya yapar

O zamandan bu zamana içeri girdi anne ve 6 tane yumurta oldu ancak erkek kuşu çok dövmeye başlayınca erkeği başka kafese almak zorunda kaldım. Kafesi temizledim yemleri yeniledim, mama da yapıp veriyorum bayılıyor. Şimdiki böyle, yavru bekliyoruz :)