Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yumurtaya oturmuyor

Uygar Acar

Yeni Üye
arkadaşlar bugün saat akşam 7 gibi bir çift muhabbet kuşu aldım.1 tane yumurtası var diğerinide muhtemelen yârin çıkaracak.şuan kuşları eve yeni getirdiğim için stresteler ve dişi muhabbet kuşu yuvalıga girmiyor doğal olarak ilk yumurtasının üstünede oturmuyor.yumurtalarını bozmasından korkuyorum.şuan onları sessiz kimsenin içeriye girmediği ılık bir sıcaklıktaki odama koydum.yumurtalarını bozmaması ve kuluçkaya yatması için yapabileceğim birşey var mı.tşk ederim şimdiden cvplarınız için

Evet strese girmisler mümkunce rahatsız etmeyin kafesde kalamar kemigi bulundurun ve mama yapabilirsiniz.

Sayın uyar,
Ustalar genelde yumurtalı kuş alınmasını tavsiye etmiyorlar. Çünkü dişi yumurtaya yatmıyor, yer değiştirme strese sokuyor sanırım. Bence kuşları Fazla rahatsız etmeyin. Zaten 2 ya da 3. Yumurtada yatacak. İnşallah ortama ısınır size yavru keyfi yaşatır.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yapacağınız tek şey onları kendi haline bırakmak inşaallah zor olsada kuluçkaya devam eder keyifli hobiler

Benim aklıma söyle birşey geldi.bunları aldığım yerde 25 çift kuş vardı kalabalıktı.eve idareten 1 çift muhabbet kuşu daha getirsem birbirlerini görmeyecekleri şekilde yerleştirsem benim dişi kuş yumurtaların üstüne oturmaya başlayıncaya kadar nasıl bir etki yapar sizce

Benim aklıma söyle birşey geldi.bunları aldığım yerde 25 çift kuş vardı kalabalıktı.eve idareten 1 çift muhabbet kuşu daha getirsem birbirlerini görmeyecekleri şekilde yerleştirsem benim dişi kuş yumurtaların üstüne oturmaya başlayıncaya kadar nasıl bir etki yapar sizce
1 cift uretim yaparken zor oluyor zaten 1den fazlası ideal.

Eve bir çift muhabbet kuşu daha getirdim.aynı odaya koydum 2 çiftide ama birbirlerini görmüyorlar.çünkü kendi kuşlarımı aldığım yerde popülasyon çoktu.yavruluğumuda değiştim daha büyük bir yavruluk aldım 1 tane yumurtası vardı onuda içine koydum.2 ci yumurta büyük ihtimalle yârin akşama doğru gelecek.2çift kuşuda eve getireli 24 saat bile olmadı.yumurtalı kuş strese girip yumurtalarını bozmasın diye yapıyorum.yanlış yaptığım yada eksik yaptıgım birşey varsa uyarırsanız sevinirim

06.01.2018 tarihinde 1 çift muhabbet kuşu satın aldım akşam 7 civarında aldıgımda 1 tane yumurtası vardı ve yumurtayı 06.01.2018 tarihi öğlen saat 12 gibi yapmıştı.ikinci yumurtasıda şuan mevcut büyük ihtimalle 08.01.2018 öğleden sonra yumurtlayacak.aldıgım tarih ve saatten beri dişi kuş yuvalıga hiç girmedi.büyük ihtimalle stres yaşıyor.kuşları sessiz sakin odası sıcaklığı uygun bir yere koydum.aldıgım yerde yaklaşık 25 çift muhabbet kuşu var diye stresini azaltabilmek adına 07.01.2017 tarihinde birbirlerini görmeyecekleri ama seslerini duyabilecekleri bir şekilde aynı odaya yerleştirdim. Kuşların yumurtayı bozmasını istemiyorum her kuş sever gibi bu bilgiler dogrultusunda bana öneride bulunacağınız ne varsa acil olarak cvplarını bekliyorum tşkler

Uygar Bey kendi yumyrtladigi yuvaligi değişmekle büyük hata yapmışsınız muhtemelen kuş kuluckayi sonlandırdı ikinci yumurtayı yuvaya yumurtlamasi zor görünüyor ya yere yumurtlayacak ya da eritecek siz yine de eski yani kendi yumurtladigi yuvayi takın belki devam eder. Etmezse yapacak bir şey yok malesef birdahaki kuluckayi bekleyeceksiniz

Yusuf bey verdiğiniz Bilgi doğrultusunda belki etki yapar diye kafesteki tünek sayısını 1 e düşürdüm o tünekte yavruluga yakın olan tünek

Geri